آگهی

اخبار / حج 98 / ستادی

۳۶۰ هزار خدمات درمانی به زائران خانه خدا تا پایان روز گذشته/ بستری ۴۳ زائر در بیمارستان‌های سعودی و هلال‌احمر

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اعلام آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به زائران در حج ۹۸، گفت: تا پایان روز ۱۸ مردادماه، ۳۵۸هزار و ۹۵۶ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در عربستان ارائه شده و ۴۳ بیمار در بیمارستان‌‌های هلال احمر و سعودی بستری هستند.

۱ هفته قبل

۳۶۰ هزار خدمات درمانی به زائران خانه خدا تا پایان روز گذشته/ بستری ۴۳ زائر در بیمارستان‌های سعودی و هلال‌احمر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر محمد تقی حلی‌ساز با اعلام گزارش عملکرد مراکز درمانی هلال‌احمر در مدینه از ۱۷ تیر ماه و عملیات درمانی حج در مکه از ۲۱ تیر ماه تا پایان روز جمعه ۱۸ مردادماه، گفت: ۳۵۸ هزار و ۹۵۶ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مکه ارائه شده که ۸۵۷ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.

وی گفت: بر این اساس مجموع خدمات ارائه شده اعم از بستری، پاراکلینیک، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال‌احمر در مکه از ۲۱ تیر تا پایان ۱۸ مرداد، ۳۱۰ هزار و ۶۱۶ مورد و در مراکز درمانی مدینه  از ۱۷ تیر تا پایان ۱۸ مرداد، ۴۸ هزار و ۳۴۰ مورد بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به بستری ۲۸ زائر در بیمارستان هلال احمر و بستری ۱۵ زائر در بیمارستان‌های سعودی، افزود: به علاوه در بیمارستان و مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۱۸۶ هزار و ۷۵۸ مورد ویزیت در مطب ها و مجموعه های درمانی، ۱۷ هزار و ۷۸۱ مورد ویزیت تخصصی، ۵ هزار و ۲۰۴ مورد خدمات مددکاری، امداد و انتقال و ۸۹ هزار و ۵۲۴ مورد خدمات پرستاری ارائه شده است.

حلی ساز گفت: در این مدت در مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۳۶ هزار و  ۸۲۲ مورد خدمات نسخ داروخانه‌ای به زائران ارائه شده است.

به گفته رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر؛ ۲۳ هزار و ۱۸۵ مورد خدمات درمانی در روز گذشته در عرفات به زائران خانه خدا ارائه شده است.