اخبار / حج 98

ارائه ۴۶۳ هزار خدمت درمانی به حجاج در بیمارستان هلال‌احمر در مکه/ بستری ۲۲ زائر در بیمارستان‌های سعودی

رئیس بیمارستان مکه مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: بر اساس آخرین آمار تا ۲۹ مرداد، بیش از ۴۶۳ هزارو۱۴۷ خدمات پزشکی، درمانی و امدادی به زائران در بیمارستان هلال احمر در مکه ارائه شده است .

۱ ماه قبل

ارائه ۴۶۳ هزار خدمت درمانی به حجاج در بیمارستان هلال‌احمر در مکه/ بستری ۲۲ زائر در بیمارستان‌های سعودی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، علی ترکان با اعلام این خبر افزود: در بیمارستان مکه روزانه به ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر ازحجاج کشورمان خدمات پزشکی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به ویزیت ۲۴۳هزار و ۵۴۲ زائر در مطب‌ها و مجموعه‌های درمانی درهتل‌های محل اسکان زائران، گفت: در این زمینه ۱۳۶ زائر در بخش سی سی یوبستری هستند و تعداد بستری در بخش داخلی مردان ۲۲۱ نفر، بخش داخلی زنان ۱۶۲ نفر و در اورژانس بیمارستان مکه از ابتدا تا کنون، یک هزار و ۵۶ مورد بوده است.

رئیس بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمردر مکه افزود: خدمات پاراکلینیک بیمارستان بالغ بر ۲۹ هزار مورد شامل مراجعین به آزمایشگاه ۳ هزار و ۵۲۵ نفر و انجام آزمایش ۲۲ هزار و ۹۳۶ مورد، مراجعه به رادیولوژی یک هزار و ۱۱۷ نفر، انجام رادیولوژی یک هزار و ۲۴۰ مورد، سونوگرافی ۶۰۰ مورد و اکو ۶۵ مورد بوده است.

وی گفت: ۱۱۴هزار و۵۳۸ مورد خدمات پرستاری در بیمارستان مکه شامل نوار قلب، قند خون و فشارخون، گچ گیری، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی و بخیه به حجاج ایرانی ارائه شده است.

ترکان همچنین با بیان اینکه همه دارو‌های لازم تا پایان حج تامین شده است، بیان کرد: ۲۳ هزار و ۹۹۹ پاسخگویی به زائران در بخش داروخانه‌ بیمارستان مکه و تعداد نسخه های درمانگاه‌ها ۱۰ هزار و ۷۵۲ مورد ثبت شده است و همچنین انجام ماموریت‌های مددکاری، امداد و انتقال بیش از ۷هزار و ۲۳۳ مورد از جمله تقاضای آمبولانس، انتقال بیمار به مجموعه‌ها و هتل‌ها و بیمارستان‌های سعودی است.

رئیس بیمارستان مکه گفت: تاکنون ۲۲ زائر در بیمارستان‌های سعودی بستری هستند و برای پیگیری امور درمانی زائرین در بیمارستان‌های سعودی نیز پزشکان رابط عرب وظیفه پیگیری روند درمانی بیماران ایرانی را در بیمارستان های سعودی دارند و پس از مداوا و بهبودی بیماران را به کاروان ها منتقل می کنند .