آگهی

اخبار / استانی

ارتقای سطح کیفی خدمات امدادی هلال احمر خراسان جنوبی در سال جدید

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد: ثبت لحظه ای و موقعیت یابی دقیق حوادث و نقاط حادثه خیز با نرم افزار “عملیات نگار” و “سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات سازمان امداد و نجات” کلید خورد.

۷ ماه قبل

ارتقای سطح کیفی خدمات امدادی هلال احمر خراسان جنوبی در سال جدید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعدزاده با بیان اینکه گردهمایی و هم اندیشی مسئولان امداد و نجات استان و رابطین پایگاه های امداد و نجات بین شهری در مجتمع آبدرمانی هلال فردوس برگزار شد، گفت: با توجه  به پیش رو بودن طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۹۸ ضرورت دارد نیروهای امدادی آمادگی کاملی برای این طرح داشته باشند و این مهم از هم اکنون باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نرم افزار “امدادیار” نسخه “عملیات نگار” به صورت آزمایشی در سه استان خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و قزوین کلید خورده است، افزود: این نرم افزار تمامی حوادث طبیعی و غیر طبیعی پوشش داده شده توسط هلال احمر را در کمترین زمان ممکن ثبت می‌کند.

وی با اعلام اینکه ثبت اطلاعات در این نرم افزار به صورت آفلاین و آنلاین انجام می‌شود، گفت: تسریع در ثبت اطلاعات حوادث همچون زمان وقوع حادثه، نهادهای دخیل، آمار نیروهای عملیاتی موجود، تعداد حادثه دیدگان و خدمات ارائه شده به آنها مهم ترین کاربرد این نرم افزار است.

اسعدزاده با اعلام اینکه ساخت و پشتیبانی این نرم افزار در استان خراسان جنوبی انجام شده است، خاطر نشان کرد: نرم افزار “امدادیار” بخشی از مجموعه سامانه مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر (EOC)  است که علاوه بر داشتن بانک اطلاعاتی جامع و کامل از خدمات امدادی هلال احمر در سال ۹۱ توسط یک شرکت دانش بنیان در استان خراسان جنوبی تهیه شده است.

وی از آغاز به کار “سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات سازمان امداد و نجات” خبر داد و با اشاره به کاربردهای این سامانه گفت: موقعیت یابی دقیق محل حوادث، شناسایی نقاط حادثه خیز و ارائه طرح و سناریوی عملیاتی در زمان بروز حوادث از قابلیت های مهم این سامانه است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه مشکلات و اقدامات مورد نیاز برای بهبود و ارتقای خدمات امدادی بویژه سفر های نوروزی در این گردهمایی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت، اظهار کرد: در حاشیه این نشست کارگاه آموزشی ارزیابی سوانح در سطح مقدماتی و آموزش نحوه کار با نرم افزار “عملیات نگار” و ” سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات سازمان امداد و نجات ” با شرکت ۴۰ نفر از نیروهای امدادی برگزار شد.