اخبار / استانی

ارسال ۲۰۰ تخته چادر به مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی توسط هلال‌احمر زنجان/ آماده‌باش تیم‌های عملیاتی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از ارسال ۲۰۰ تخته چادر توسط هلال احمر این استان به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی و آماده باش تیم‌های عملیاتی در شهرستان‌های استان زنجان خبر داد.

۴ روز قبل

ارسال ۲۰۰ تخته چادر به مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی توسط هلال‌احمر زنجان/ آماده‌باش تیم‌های عملیاتی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی با اعلام این خبر گفت: علاوه بر ارسال ۲۰۰ تخته چادر به مناطق زلزله زده در آذربایجان شرقی، ۲ دستگاه خودروی نیمه سنگین نیز به این مناطق اعزام شد.

او از آماده باش تیم های امدادی استان زنجان خبرداد و افزود: چهار تیم اسکان و سرپناه اضطراری، چهار تیم آوار بردار و تیم‌های ارزیاب، جستجو، امداد و کمک‌های اولیه هرکدام سه تیم آماده‌ی اعزام به مناطق زلزله‌زده هستند. همچنین دو تیم درمان اضطراری و یک آنست یا سگ‌های تجسس در آماده باش کامل برای اعزام به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی به‌سر می‌برند.

میرزایی افزود: در حال حاضر بسته‌های سبد غذایی و اقلام زیستی اعم از چادر و پتو آماده است که در صورت نیاز و اعلام سازمان امداد و نجات، به مناطق زلزله‌زده ارسال شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان بیان کرد: پس از وقوع زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی  به سرعت جلسه مدیریت بحران با حضور همه معاونان جمعیت هلال احمر در مرکز EOC تشکیل شد و جمعیت هلال احمر استان زنجان با هدف پشتیبانی در امدادرسانی به مناطق زلزله زده، از نخستین ساعات وقوع زلزله در حالت آماده باش قرار دارد.

میرزایی تاکید کرد: نیروهای امدادی و عملیاتی در شهرستان‌های این استان نیز در آماده باش کامل هستند.