اخبار / حوادث

از نجات جان کودک ۶ ساله در چابهار تا انتقال هوایی مصدوم ضایعه نخایی و زن باردار به مراکز درمانی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان از نجات جان کودک ۶ ساله غریق در سواحل چابهار، انتقال هوایی مصدوم ضایعه نخایی و انتقال زن باردار به مرکز درمانی با تلاش امدادگران استان خبر داد.

۳ ماه قبل

از نجات جان کودک ۶ ساله در چابهار تا انتقال هوایی مصدوم ضایعه نخایی و زن باردار به مراکز درمانی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان، رسول راشکی با اعلام این خبر به غرق شدگی پسر بچه ۶ ساله  بر اثر بی‌احتیاطی و عدم توجه به هشدارهای نجاتگران اشاره و اظهار کرد: این کودک بر اثر غفلت خانواده از ساحل دور می‌شود و با توجه به حضور نیروهای نجاتگر اسکله هفت تیر بندر چابهار در منطقه و گشت زنی مداوم در کناره ساحل متوجه غرق شدن کودک می شوند که با حضور  به موقع، وی را از مرگ حتمی نجات می دهند .

وی افزود : با تلاش به موقع نجاتگران جمعیت هلال احمر پس از انجام اقدامات اولیه امدادی برای غریق خردسال ، وی با هوشیاری کامل برای ادامه مداوا به تیم درمانی اورژانس۱۱۵ شهرستان تحویل داده شد.

راشکی همچنین به اعزام دو خانم بیمار توسط نیروهای امدادی دلگان به مراکز درمانی ایرانشهر اشاره کرد و گفت: در پی بارش‌های شبانه روز اخیر و مسدود شدن تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان دلگان دو خانم بیمار با کمک نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس شهرستان دلگان برای دریافت خدمات درمانی مطلوب به مراکز درمانی ایرانشهر منتقل شدند .

وی با بیان اینکه یکی از این خانم ها مادری باردار بود که پس از زایمان در بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان دلگان به علت مشکل فشار خون و ارائه دیگر خدمات پزشکی باید به مرکز درمانی شهرستان ایرانشهر منتقل می شد، افزود: با توجه به نامساعد بودن وضعیت جوی و مسدود بودن راهها با تلاش امداد گران جمعیت هلال احمر شهرستان دلگان بیمار توسط یک دستگاه آمبولانس از مسیرهای صعب العبور به مرکز درمانی انتقال یافت .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان  گفت: در این ماموریت خانم دیگری نیز که دچار سوختگی ۷۵ درصد شده بود پس از ارائه خدمات پزشکی اولیه با هماهنگی نیروهای امدادی هلال احمر از رودخانه عبور و توسط یک دستگاه آمبولانس به مرکز درمانی خاتم الانبیا (ص) ایرانشهر انتقال یافت.

انتقال هوایی فرد مصدوم ضایعه نخایی توسط هلال احمر چابهار

راشکی همچنین به انتقال هوایی فردی که بر اثر واژگونی خودرو دچار ضایعه نخایی شده بود اشاره و اظهار کرد: در سومین روز از بهار ۹۸ خودروی یکی از مسافران نوروزی  در حوالی روستای درک  از توابع زرآباد  شهرستان کنارک سانحه دید که متاسفانه به علت واژگونی خودرو، جوان ۱۸ ساله سرنشین خودرو،  دچار ضایعه نخاعی و ایست قلبی و توسط نیروهای اورژانس cpr شد.

وی افزود: پس از انجام اقدامات لازم توسط نیروهای اورژانس با توجه به وضعیت مصدوم و عدم امکان انتقال زمینی وی به بیمارستان شهرستان چابهار ،  درخواست اعزام بالگرد شد و با توجه به وضعیت مصدوم و فاصله بین دو شهرستان کنارک و چابهار، بلافاصله تیم امداد هوایی به منطقه اعزام و فرد مذکور با بالگرد جمعیت هلال احمر برای ادامه درمان به بیمارستان چابهار انتقال داده شد .