اجرای 21 پروژه حمایتی و معیشتی در سیستان‌و‌بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: 21 پروژه حمایتی معیشتی در قالب توزیع بسته های معیشتی و غذای گرم درمناطق کم برخوردار در 10 شهرستان به همت خانه های هلال روستایی، تهیه و میان نیازمندان توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ علیرضا میربهاء الدین گفت: در بهمن ماه سال جاری، 21 پروژه حمایتی و معیشتی در قالب توزیع بسته های معیشتی و غذای گرم درمناطق کم برخوردار 10 شهرستان به همت خانه های هلال روستایی، تهیه و میان نیازمندان توزیع شد. 

وی با اشاره به مشارکت خیران و نیکوکاران در منطقه سیستان و شناسایی خانواده های کم برخوردار افزود: 60 تانکر 500 لیتری و 230 سبد معیشتی به ارزش ریالی یک میلیارد و 610 هزار ریال در بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.

میربهاء الدین ضمن اشاره به طرح نیابت که یکی از طرح های مورد استقبال در حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر است، اظهار کرد: به منظور تکریم و دلجویی از خانواده شهداء ، سالمندان و معلولان در قالب اهداف بشردوستانه این طرح در 8 شهرستان اجرایی و 361 نفر از این خدمات بهره مند شدند.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: ارزش ریالی اقلام اهدایی در اجرای این طرح بالغ بر 786 میلیون و 200 هزار ریال بوده که توسط خیران و اعضای داوطلب اهداء شده است .

میربهاء الدین در خصوص افزایش خانه های هلال روستایی در استان، گفت: در بهمن ماه سال جاری 16 خانه هلال با حضور مسئولان شهرستانی و معتمدان محل افتتاح و راه اندازی شد که به این ترتیب تعداد خانه های روستایی این استان به 146خانه هلال رسید.

وی ادامه داد: با توجه به محرومیت اهالی مناطق روستایی و عشایری این استان از خدمات پزشکی و بهداشتی، 4کاروان سلامت به شهرستان های ایرانشهر، راسک و کنارک اعزام و در این برنامه 662 نفر از روستاییان، از خدمات مختلف کاروان اعم از ویزیت و دریافت داروی رایگان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه در حال حاضر، با توجه به شیوع بیماری کرونا بیماران زیادی نیازمند دریافت خون هستند و این امر ضرورت ایجاد آگاهی و اطلاع رسانی در جامعه را تبدیل به وظیفه ای اجتناب ناپذیر می‌کند، خاطر نشان کرد: 444 نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر استان در قالب طرح حمایت ماندگار برای اهدا خون به مراکز اهدا خون مراجعه کردند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *