امدادرسانی به 4 مصدوم در ارتفاعات دشت میشان

معاون امداد و نجات هلال احمر استان همدان از انتقال 4 مصدوم ترومایی به پایگاه امداد کوهستان این جمعیت در دشت میشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان؛ حمید عرفی یگانه افزود: یکم اسفند، با تماس فردی با شماره ندای امداد (۱۱۲) مبنی بر سرمازدگی و ترومای 4 نفر در منطقه تخته نادر در ارتفاعات الوند و نیاز فوری آنها به کمک، به سرعت یک تیم امداد و نجات در کوهستان به محل حادثه اعزام شد. 

عرفی گفت: تیم جست وجو ونجات پایگاه کوهستانی میدان میشان موفق شدند در ساعت ۱۶:۳۵ دقیقه خود را به افراد حادثه دیده برسانند و پس از ارزیابی های اولیه و تریاژ بندی، مصدومان را که دچار ترومای زانو و افت فشار، شده بودند را به پایگاه انتقال دهند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به شرایط جوی نامساعد و مخاطره آمیز بودن مسیر انتقال و سرمازدگی مصدومان گفت: وجود پایگاه امداد کوهستان در آن منطقه این شرایط را فراهم آورد که در ساعت ۱۸:۲۱ دقیقه مصدومان را به پایگاه منتقل کرده و ضمن اسکان همراهان، هر 4 مصدوم را در تمام طول شب تحت درمان و ریکاوری قرار دهند.

وی گفت: مصدومان در سلامت کامل با همراهی و راهنمایی یکی از همنوردها از پایگاه امداد و نجات کوهستان دشت میشان به پایین منتقل و در محل گنجنامه تحویل خانواده هایشان شدند.

عرفی با اشاره به اینکه نجاتگران این جمعیت به صورت شبانه روزی در ارتفاعات الوند «پایگاه کوهستانی میدان میشان» حضور فعال دارند از کوهنوردان و همراهان آنها درخواست کرد در صورت بروز هرگونه حادثه با شماره سه رقمی ۱۱۲ تماس بگیرند تا نجاتگران در اسرع وقت به کمک آنها بشتابند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *