امدادرسانی به 400 نفر گرفتار در برف و کولاک در همدان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان از امداد رسانی به ۳۹۱ نفر در خودروهای تک سرنشین و ۹۸ خودرو با چندین سرنشین و همچنین رهاسازی ۷۵ خودروی سواری و یک دستگاه اتوبوس از برف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، حمید عرفی یگانه با اشاره به روز پرکار نجاتگران و امداد رسانی در برف و کولاک طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان گفت: در پی بارش سنگین برف و گشت زنی نیروهای عملیاتی در مسیر همدان به ملایر، حوالی گردنه زاغه، امدادگران متوجه شکستگی تیر های چراغ برق و افتادن سیم های برق در عرض جاده شدند که باعث شده بود یک دستگاه اتوبوس با کابل های برق برخورد کند و منجر به مسدود شدن جاده و آسیب دیدگی اتوبوس شود.

وی گفت: با حضور به موقع  امدادگران در صحنه حادثه از خطر برق گرفتگی مسافران پیشگیری شد و برای کمک به تردد خودروها، علاوه بر بازگشایی مسیر، و روان سازی ترافیک خودروهای سبک و سنگین، با اداره برق و پلیس راه هماهنگی های لازم انجام  شد، تا 20 سرنشین اتوبوس آسیب دیده به اتوبوس دیگری برای ادامه مسیر  منتقل شدند.

عرفی افزود: نجاتگران همچنین ۷۵ دستگاه خودروی سواری و باری را در جاده های استان رهاسازی کرده و میان تعدادی از در راه ماندگان بسته های غذایی توزیع کردند.  

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان یادآوری کرد؛ در 24 ساعت گذشته، ۱۳ پایگاه بین شهری با ۱۵ دستگاه خودروی آمبولانس و عملیاتی با حضور ۴۲ نجاتگر در جاده های استان مشغول خدمت رسانی به در راه ماندگان بوده اند.

عرفی با اشاره به اینکه نظارت بر عملکرد نیروهای عملیاتی توسط مدیرعامل و بازدید میدانی از چند پایگاه امدادونجات بین شهری از دیگر کارها در 24 ساعت گذشته بوده است. تاکید کرد: عملیات امدادرسانی به در راه ماندگان تا پایان بارش ها و روان شدن تردد خودروها در جاده های استان ادامه دارد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *