برگزاری مانور ساعت صفر در «زردکوه» کوهرنگ

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری گفت: مانور ساعت صفر و حادثه فرضی وقوع کولاک و سقوط بهمن با حضور تیم های تخصصی امداد در برف و کولاک از تمامی شعب جمعیت هلال احمر، اورژانس و نیروی انتظامی استان در شهرستان کوهرنگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری؛ ایرج کیانی بروجنی با بیان این خبر گفت: با اعلام حادثه فرضی سقوط بهمن در منطقه آبشار تونل کوهرنگ، مانور ساعت صفر در برف و کولاک «زرد کوه» با حضور تیم های تخصصی امدادرسانی در برف و کولاک از تمامی شعب جمعیت هلال احمر استان سه شنبه 30 دی ماه، در شهرستان کوهرنگ برگزار شد.

کیانی در ادامه ضمن برشمردن اهداف اجرای این مانور گفت: با توجه به اینکه استان چهار محال و بختیاری بویژه شهرستان کوهرنگ دارای بارش برف زیاد در طول فصل زمستان است و بارها شاهد وقوع ریزش بهمن در کوه های این شهرستان بوده ایم، این مانور با هدف توان افزایی و آمادگی کامل امدادگران و نجاتگران استان برگزار شده است.

وی افزود: ایجاد همکاری بین بخشی میان دستگاه های امدادرسان، آمادگی نیروهای امدادی در برخورد با حوادث، آشنایی نیروهای امدادی با شیوه های جدید امدادرسانی با تجهیزات، پاسخگویی در کمترین زمان ممکن در امر مقابله با حوادث، بهبود و ارتقاء سطح پاسخگویی مطلوب به حوادث از اصلی ترین اهداف برگزاری این مانور بود .

کیانی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از امدادگران گفت: اولین چیزی که در برگزاری این مانور دارای اهمیت است حضور به موقع با تمامی امکانات و تجهیزات لازم بود و دیگر اینکه با توجه به لغزندگی جاده، سلامت امدادگران در درجه اول اهمیت قرار دارد چرا که بازوی توانمند جمعیت هلال احمر همین امدادگران و نجاتگران هستند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *