تفاهم نامه همکاری هلال احمر آذربایجان شرقی با هیات فوتبال استان

تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با هیات فوتبال استان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دکترحمید حسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با تقدیر از تلاش های هیات فوتبال استان گفت: خوشبختانه مسئولان هیات فوتبال استان با اهداف جمعیت هلال احمر آشنایی کامل دارند و در اجرای برنامه های هلال احمر نقش آفرینی کرده اند که  ثمرات بسیار اثرگذاری برای هلال احمر داشته است .

وی افزود:  جمعیت هلال احمر در پی افزایش فعالیت ها و تعامل با ادارات و هیات ورزشی بوده و در این راستا تفاهم‌نامه های خوبی با  دستگاه‌ها و نهادها تبادل کرده است که باعث شکوفایی و هم افزایی دستگاه‌ها شده است .

حسین پور با اشاره به فعالیت های هلال احمر استان در حوزه درمان و توانبخشی، گفت: در زمانی که حوادث و سوانح اتفاق می‌افتد امداد و نجات جمعیت هلال احمر فعال می‌شود ولی حوزه درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی و به صورت مداوم فعالیت داشته و در میان مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است .

وی ادامه داد : در بحث دارو از قدیم الایام داروخانه جمعیت هلال احمر تبریز ملجأ و پناهگاه مردم بوده و هر جا که دارویی پیدا نمی شد مردم برای پیدا کردن آن به داروخانه هلال احمر مراجعه می کردند .

 دکتر حسین پور افزود : توسعه مراکز بهداشتی درمانی جمعیت هلال احمر در برنامه های مدیریت بوده و به همین منظور کمیته توسعه خدمات درمانی تشکیل شده است.

وی با اشاره به نقش جوانان در تحقق اهداف و اصول هلال احمر گفت:  به لحاظ جذابیت فوتبال، هیات فوتبال استان با خیل کثیری از جوانان ورزشکار در ارتباط است که می تواند زمینه ارتباط جوانان با هلال احمر رافراهم کند.

پیگیری راه اندازی مرکز پزشکی ایفمارک در تبریز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی افزود: تبریز یکی از قطب های ورزشی کشور است که ما سعی می کنیم با همکاری هیات فوتبال استان نسبت به راه اندازی مرکز پزشکی ایفمارک در شمالغرب کشور، برای انجام تست های پزشکی ورزشکاران اقدام کنیم.

راه اندازی خانه هلال در هیات فوتبال استان

دکترحمیدحسین پور در پایان خواستار راه اندازی خانه هلال در هیات فوتبال استان شد.

تاثیر تفاهم نامه ها در فرهنگ سازی ها

حجت الاسلام واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان نیز انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری بین دستگاه‌ها را در همگرایی و هم‌افزایی و توسعه فرهنگی بین دو مجموعه بسیار موثر دانست و گفت:  از رهگذر انعقاد تفاهمنامه بین هلال احمر و سایر دستگاه‌ها به دنبال فرهنگ‌سازی اهداف جمعیت هلال احمر در جامعه هستیم که امیدواریم از طریق هیات فوتبال استان این هدف در جامعه ورزشکاران و جوانان تحقق پیداکند

اهتمام هیات فوتبال برای تحقق اهداف هلال احمر در میان ورزشکاران

جواد ششگلانی رئیس هیأت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی هم در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی گفت:  به فضل الهی و با رهبری امام خمینی و مجاهدت های علمای اعلام و شهدای اسلام، انقلاب اسلامی به  پیروزی رسید و امروز وظیفه ما پاسداری از میراث گرانقدر شهدای اسلام است.

وی انعقاد تفاهم نامه ها را  در همپوشانی دستگاه‌ها و نهادها در تقویت همدیگر موثر دانست وگفت:  هم جمعیت هلال احمر و هم هیات فوتبال  یک تشکیل مردمی  بوده و ان جی او تلقی می‌شود و همکاری شان ،باعث مضاعف شدن توان مدیریتی می‌شود .

رئیس هیات فوتبال استان ادامه داد:  وظیفه ما ایجاد نشاط و پویایی در جامعه در قالب ورزش در هیات فوتبال است و جمعیت قابل توجهی با هیات فوتبال استان در ارتباط هستند که می توانند مرجعی جهت توسعه برنامه های هلال احمر در بعد آموزشی و امدادگری بوده  و در جذب نیروی امدادگر نقش موثری داشته باشد؛ چرا که اکثراً طرف های همکار با هیات فوتبال، جوانانی هستند که منسجم و سازماندهی شده در قالب باشگاه‌ها فعالیت می کنند که می‌توان زمینه را برای حضور هلال‌احمر مهیا کرد.

 

 

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *