غربالگری بیش از 6600 مسافر در مبادی های مرزی آذربایجان غربی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با اشاره به غربالگری مسافران ورودی به استان در مرزهای زمینی و هوایی گفت: تا امروز ۶ هزار و ۶۲۶ مسافر توسط هلال احمر کنترل شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، امیر جعفرزاده مدیر عامل استان در تشریح طرح مشارکت در طرح مراقبت بهداشتی مسافران مبادی مرزی رسمی همراه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا امروز  18 فروردین ماه، از ۶ مرز زمینی و هوایی استان ۶ هزار و ۶۲۶ مسافر وارد استان شده اند.

وی ادامه داد: در این مدت، ۶ هزار و ۴۰۷ مورد تب سنجی،۵ هزار و ۱۲۲ تست فوری، ۲۹۰ مورد مشکوک و ۲۱۱ مورد تست PCR در مرزها توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.
جعفرزاده افزود: در این طرح، ۱۸۵۶ بروشور به منظور اطلاع رسانی به مسافران درباره پیشگیری از بیماری کرونا  و ۴۰۹ ماسک در میان مسافران ورودی در مرزها توزیع شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی مطرح کرد: همه مسافرانی که قصد ورود به کشور از طریق استان را دارند، در زمان ورود از پایانه مرزی بازرگان، مرز رازی، مرز سرو، فرودگاه بین المللی شهید باکری، مرز تمرچین و مرز کیله توسط ۱۵۸ نفر از تیمهای مراقبتی هلال احمر استان آذربایجان غربی، غربالگری می‌شوند.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *