کاهش خطرپذیری در جوامع از طریق ارائه آموزش‌های همگانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: کاهش خطر پذیری در جوامع از طریق ارائه آموزش‌های همگانی میسر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ علی خدادادی در جمع مسئولان امداد و نجات شعب جمعیت هلال احمر استان خوزستان ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) گفت: برای انجام ماموریت های امدادی نیازمند ملزوماتی هستیم که برخی از آنها نیازمند تامین منابع مالی و برخی نیز نیازمند آموزش و تلاش جمعی هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: جمعیت هلال احمر در راستای تحقق ایجاد صلح و دوستی، کمک به سلامت جامعه و در صدر آن ها انجام فعالیت های بشردوستانه تلاش می کند اما باید این ملزومات فراهم شود تا در این امر بیش از پیش  توفیق حاصل شود.

وی نجاتگران و کارشناسان امداد و نجات جمعیت هلال احمر را طلایه داران عرصه امدادرسانی و نجات در حوادث خواند و محدودیت ظرفیت های لجستیکی و کمبود منابع انسانی جمعیت با توجه به تنگناهای مالی، قوانین دست و پا گیر و تمرکز گرایی را از جمله دلایل محدودیت در سرعت عمل تیم های امدادی دانست و بر فراتر بودن سطح و میزان حوادث از ظرفیت و توان لجستیکی این جمعیت تاکید کرد.

خدادادی خطاب به کارشناسان حوزه امداد و نجات شعب جمعیت هلال احمر استان خوزستان اظهار کرد: از مسئولان حوزه امداد و نجات انتظار می رود با برگزاری بازآموزی ها، بازتوانی ها و ایجاد آمادگی های جسمانی از ظرفیت موجود به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان، آموزش را یکی از مهمترین مباحث در پرورش تیم های عملیاتی توانمند معرفی کرد و افزود: ضروری است بیش از پیش به مقوله آموزش توجه و به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های پیش روی جمعیت، چاره کار را توجه به جامعه و تاب آوری اجتماعی عنوان کرد و افزود: کاهش خطر پذیری در جوامع از طریق ارائه آموزش‌های همگانی میسر خواهد شد که پیش نیاز آن نیز تسلط کامل مربیان و مجریان این آموزش ها بر مباحث امدادی است و فراتر از تاب آوری نیز در بحران ها وجود سرمایه های اجتماعی خواهد بود که با ورود این سرمایه ها همبستگی و اتحاد ملی شکل گرفته و می توان جامعه را از بحران خارج کرد.

خدادادی در جمع‌بندی سخنان خود تقویت توان آموزشی و عملیاتی را در کنار بعد معنوی و فرهنگی راهکار مناسبی برای پیشرفت و موفقیت قلمداد کرد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *