اخبار / استانی

استفاده بیش از پیش از امکانات و ظرفیت های جمعیت هلال احمر و دانشگاه کردستان در برابر حوادث

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان هدف عمده از انعقاد تفاهم نامه را استفاده بیش از پیش از امکانات و ظرفیت های جمعیت هلال احمر و دانشگاه در ارائه خدمات عام المنفعه و آمادگی در برابر حوادث عنوان کرد.

۱ هفته قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرکردستان محمدباقر محمدی گفت : در راستای اعتلای سطح علمی اعضای جمعیت و همچنین ارتقای دانش امدادی دانشجویان و همچنین ترویج خدمات بشر دوستانه  انعقاد این تفاهم نامه الزامی می باشد.

 وی اذعان داشت: استفاده از امکانات و ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه در انجام فعالیت های  پژوهشی در راستای ارتقا دانش  مدیریت بحران  و همچنین استفاده از اعضا داوطلب کانون های دانشجویی  در سوانح و بحران ها و همچنین ارایه آموزش کمک های اولیه و برگزاری کلاس های امداد و نجات  به دانشجویان و کارکنان دانشگاه در جهت  افزایش آگاهی مردم درهنگام مقابله با حوادث از مفاد اصلی این تفاهم نامه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با تاکید بر بی غرضی و طرفی جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر وابسته به هبچ گروه یا هیچ ارگانی نیست و هدف این جمعیت انجام کارهای عام المنفعه و امدادرسانی به مردم آسیب دیده  در  هنگام بروز حوادث و سوانح می باشد.

در ادامه جلسه دکتر صادقی رئیس دانشگاه کردستان گفت:حضور کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر در دانشگاه به افزایش روحیه دانشجویان در کار های جهادی و  کار های عام المنغعه تاثیر بسزایی دارد.

وی ضمن تشکر از خدمات ارائه شده توسط جمعیت هلال احمر افزود: ما در دانشگاه نقاط حادثه خیز زیادی داریم اعم از خوابگاه ها و آزمایگاه های و سالن اجنماعات ،و آگاهی دانشجویان نسبت به چگونگی پناه گیری صحیح در هنگام بروز بلایا و سوانح الزامی است

صادقی تصریح کرد: فصل مشترک جمعیت هلال احمر و دانشگاه در بحث آموزش است و با تمام توان آماده همکاری متقابل با جمعیت هلال احمر هستیم.

وی ضمن تاکید بر وجود نیروی متخصص در دانشگاه  گفت: با همکاری و حمایت های جمعیت هلال احمر آماده انجام فعالیت های پژوهشی در قالب پایان نامه ها و مقالات علمی و همچنین  ارایه راه کار های علمی و قابل اجرا در هنگام  بروز حوادث در جهت تسریع روند امداد رسانی و همچنین مدیریت صحیح بحران هستیم.

او ضمن اشاره به جامعه دوازده هزار نفری دانشگاه کردستان افزود: برگزاری دوره های آموزشی مدون و مستمر در بحث آموزش امداد و کمک های اولیه در همچنین ایجاد انگیزه برای دانشجویان جهت انجام فعالیت های پژوهشی از مهمترین وظایف جمعیت هلال احمر در دانشگاه است.

در پایان این دیدار تفاهم نامه ای جهت همکاری های متقابل فی مابین دانشگاه و  جمعیت هلال احمر کردستان به امضای دو طرف در آمد.