اخبار / استانی

استقرار کادر درمانی و امدادی هلال احمر فارس در سامرا همزمان با اربعین حسینی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس از استقرار ۱۰۰ نفر کادر درمانی و امدادی این جمعیت ویژه مراسم اربعین حسینی در شهر سامرا و در جوار مضجع شریف سید محمد بن علی الهادی(ع) خبر داد.

۱ ماه قبل

استقرار کادر درمانی و امدادی هلال احمر فارس در سامرا همزمان با اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ حسین درویشی ضمن تشریح فعالیت های اختصاصی این جمعیت در ایام اربعین حسینی، گفت: تیم امدادی و درمانی استان فارس با همکاری مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر برای خدمت رسانی به زائران در مراسم اربعین، ۱۵ مهر ماه به سامرا اعزام خواهند شد.

درویشی با اشاره به فعالیت تیم یاد شده بین حداقل ۱۲ تا حداکثر ۱۷ روز در عتبات عالیات، بیان کرد: این تیم شامل کادر درمانی عمومی و تخصصی، پیراپزشکی، فوریت های پزشکی، تکنسین های دارویی، نیروهای پشتیبانی و خدماتی و امدادگران و نجاتگران کادر و داوطلب است.

وی فعالیت تیم اعزامی فارس را کاملا داوطلبانه اعلام کرد و توضیح داد: مبنای شکل گیری این خدمت داوطلبانه به اقدام چند سال اخیر خیرین و گروه های خودجوش مردمی شهرستان داراب باز می گردد که جمعیت هلال احمر نیز وظیفه پشتیبانی و ارائه خدمات امدادی را بر عهده داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس گفت: با توجه به عملکرد مطلوب تیم اعزامی داراب به شهر سامرا در ایام اربعین، مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به صورت رسمی مسئولیت ارائه خدمات داوطلبانه امدادی و پزشکی به زائران این مراسم معنوی و مردم آن منطقه را به جمعیت فارس واگذار کرد.

درویشی یادآور شد: امسال برای نخستین بار جمعیت هلال احمر فارس همزمان با ایام اربعین، با برنامه ریزی گسترده و اختصاصی در سامرا حضور خواهد داشت و این حرکت در سال های آینده نیز ادامه دارد.