اخبار / اربعین 98 / استانی

استقرار ۲۶ پایگاه امدادونجات جاده‌ای ایلام برای خدمت به زائران در اربعین حسینی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: ۲۶ پایگاه امداد و نجات جاده ای شامل ۱۲ پایگاه ثابت و ۱۴ پایگاه موقت با توجه به حجم بالای تردد زائران از روز جمعه ۱۲ مهر ماه به منظور خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در استان فعالیت می کنند.

۱ ماه قبل

استقرار ۲۶ پایگاه امدادونجات جاده‌ای ایلام برای خدمت به زائران در اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، حسین عارفی گفت: همزمان با آغاز سفر زائران در اربعین حسینی ۳۵۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در قالب ۳۵ تیم عملیاتی در پایگاه های امدادی و قرارگاه مرزی با بکارگیری ۳۸ دستگاه آمبولانس، ۱۴ دستگاه خودرو و ست نجات، سه تیم واکنش سریع، پنج تیم موتوری، دو دستگاه خودروی ارتباطات و ۲۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین جهت پشتیبانی و تیم عملیاتی ویژه خواهران در مرز مهران به صورت شبانه روزی به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می کنند.

 عارفی تصریح کرد: یک فروند بالگرد امدادی این جمعیت با هدف تسریع درعملیات امدادرسانی به مجروحان احتمالی حوادث در استان مستقر شده و در صورت نیاز اقدام به امداد رسانی می کند.

وی بیان کرد: قرارگاه مرکزی جمعیت هلال احمر استان ایلام جهت پشتیبانی تیم های عملیاتی و تسریع در امداد رسانی به زائران اربعین در پایانه مرزی مهران مستقر شده است.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام ادامه داد: با توجه به حجم بالای تردد زائران اربعین حسینی در مرز مهران، اردوگاه اسکان اضطراری جهت همکاری با کمیته اسکان و تغذیه با ظرفیت سه هزار نفر در این مرز برپا خواهد شد.

 وی افزود: این اردوگاه جنب پایانه برکت و با برپا کردن ۱۰ دستگاه چادر راب هال در حال آماده شدن است.