اخبار / ستادی

اسکان اضطراری بیش از ۳۵۰۰ نفر در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی

در پی زلزله‌ی استان آذربایجان شرقی، رئیس سازمان امداد و نجات از اسکان اضطراری بیش از ۳۵۰۰ نفر از زلزله‌زدگان در اردوگاه اسکان یا به صورت فردی، با نصب بیش از ۸۹۰ دستگاه چادر خبر داد.

۲ روز قبل

اسکان اضطراری بیش از ۳۵۰۰ نفر در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی گفت: زلزله ۵٫۹ ریشتری در استان آذربایجان شرقی ۶ شهر و ۱۴۵ روستا شامل ۱۲۱۳۰۷ نفر را متاثر کرد. شهرهای میانه، سراب، ترک، ترکمنچای، بستان آباد و هشترود در استان آذربایجان شرقی و شهرهای نیر، کوثر و سرعین در اردبیل از جمله‌ی این مناطق بودند.

او افزود: در پی این حادثه ۴۱ تیم عملیاتی و ارزیاب شامل ۱۳۵ نفر به مناطق مختلف اعزام شدند. ۸۱ روستا تا ساعت ۱۴ امروز ارزیابی شدند. ۱۷ روستا آسیب جدی دیده و ۷ روستا به اسکان اضطراری نیاز دارند. از روز جمعه تاکنون ۳۵۷۲ نفر از زلزله‌زدگان در اردوگاه اسکان یا به صورت فردی، با نصب ۸۹۳ دستگاه چادر اسکان در اردوگاه و یا انفرادی، اضطراری داده شدند.

سلیمی در رابطه با تلفات انسانی این زلزله گفت: متاسفانه ۵ نفر در روستانه ورنکش شهرستان میانه فوت کردند و ۵۸۴ نفر نیز مصدوم شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات به اقلام زیستی و امدادی توزیع شده در مناطق حادثه‌دیده نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون ۸۹۳ دستگاه چادر، ۱۲۴۲ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۳۷۰ پتو، ۲۰۰۰ بطری آب معدنی، ۳۶۵ شعله والور، ۳۷۰۰ کیلوگرم نایلون پوششی، ۹۰۹ تخته موکت و ۴۴۰ ست ظروف در میان حادثه‌دیدگاه توزیع شده است.

گفتنی است امداد رسانی در مناطق متاثر از زلزله ادامه دارد.