اخبار / استانی

 اسکان اضطراری بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ سیل‌زده در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از اسکان اضطراری ۳۵۰۷ نفر از سیل زدگان شمال استان در چادرهای هلال احمر خبر داد.

۳ ماه قبل

 اسکان اضطراری بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ سیل‌زده در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ رسول راشکی با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اثر بارندگی های شدید در کشور افغانستان و جاری شدن سیل به سمت سیستان و تخریب بخشی از سیل بند نیاتک در شهرستان هیرمند برخی روستاهای این شهرستان دچار آبگرفتگی شدند.

رسول راشکی افزود: از اول تا ششم اردیبشهت ماه، ۹ روستا در شهرستان هیرمند تخلیه شدند که توسط ۱۰۳ تیم عملیاتی، ۶۲ خودرو، ۲۱ فروند قایق و ۴ سورتی پرواز، خدمات لازم امدادی به سیل زدگان ارائه شد.

وی اضافه کرد: در این مدت ۴۴۰ خانوار دچار آسیب شدند و ۳۵۰۷ نفر سیل زده در چادرهای هلال احمر اسکان داده شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با اشاره به توزیع اقلام ضروری بین سیل زدگان گفت: در این مدت  ۵۰۳ دستگاه چادر، ۵۱۲ تخته موکت، ۱۵۵۰ تخته پتو، ۷۷۲ بسته غذایی، ۱۲ هزار و ۹۳۰ پرس غذا و یک هزار و ۳ ست بهداشتی و ۱۲ هزار و ۹۰۹ قوطی (پنیر، شیرخشک، آب معدنی، آب میوه، کنسروجات و ….) بین آسیب دیدگان از سیلاب توزیع شده است.

همزمان با شدت یافتن سیلاب ورودی به منطقه سیستان تمامی نیروهای هلال احمر در منطقه در حال خدمت رسانی به سیل زدگان هستند تا خدمات را در کمترین زمان ممکن به هموطنان ارائه دهند.