اخبار / ستادی

اسکان اضطراری حدود ۲۷ هزار تن در حوادث جوی روزهای اخیر/ توزیع ۷۱ هزار قوطی انواع کنسرو میان حادثه‌دیدگان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به وقوع حوادث جوی در ۳۰ استان کشور در سه روز گذشته، گفت: در این مدت در ۲۹۳ شهر، روستا و محور مواصلاتی به ۴۳ هزار و ۵۹۵ تن امدادرسانی شده است.

۴ ماه قبل

اسکان اضطراری حدود ۲۷ هزار تن در حوادث جوی روزهای اخیر/ توزیع ۷۱ هزار قوطی انواع کنسرو میان حادثه‌دیدگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره آخرین روند عملیات امداد و نجات در حوادث ناشی از نزولات آسمانی توضیح داد: از روز چهارم فروردین‌ تا صبح روز هفتم، در همه استان‌های کشور به جز البرز، عملیات امدادرسانی در جریان بوده است به طوری که در ۲۹۳ شهر،روستا، مناطق عشایرنشین و محورهای کوهستانی امدادگران هلال‌احمر حضور داشته و مشغول خدمات‌رسانی بوده‌اند.
وی افزود: در مجموع به ۴۳ هزار و ۵۹۵ تن خدمات امدادی ارائه شده که از این تعداد، ۲۶ هزار و ۸۷۴ نفر اسکان اضطراری داده شدند و ۲۴  نیازمند به خدمات مراقبتی، به مراکز درمانی منتقل شدند.
سلیمی با ابراز تاسف از فوت ۲۵ هموطن در این حوادث اظهار کرد: در این مدت در استان فارس ۱۹ تن، کرمانشاه یک، لرستان یک، کهگیلویه و بویر احمد ۲ و در استان خوزستان یک تن جان خود را بر اثر وقوع سیل از دست دادند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر به خدمات ارائه شده از سوی امدادگران در حوادث مرتبط با نزولات آسمانی اشاره کرد و گفت: در سه روز گذشته از ۶۵۳ منزل مسکونی تخلیه آب صورت گرفته و ۲۹۰ دستگاه خودروی گرفتار در برف نیز رهاسازی شد. همچنین ۹ هزار و ۵۹ تخته پتو، ۵۲۸ دستگاه چادر، ۲ هزار و ۵۸۶ تخته موکت، ۲ هزار و ۶۳۷ بطری آب معدنی، ۲ هزار و ۵۷۶ بسته غذایی، ۷۱ هزار کنسرو، ۱۱ هزار و ۸۱۵ قرص نان، ۱۳۶ کیلوگرم خرما و ۲ هزار و ۳۸۰ کیلوگرم برنج میان حادثه دیدگان توزیع شده است.
وی تصریح کرد: ۷۰۹ تیم عملیاتی امداد و نجات مشتمل بر ۲ هزار و ۸۸۹ امدادگر در سراسر کشور به صورت شبانه‌روزی مشغول ارائه این خدمات هموطنان بودند و  امدادرسانی نیز همچنان ادامه دارد.