اخبار / ستادی

اسکان اضطراری در ۷ روستا در پی زلزله میانه/ آماده باش استان‌های معین برای کمک به آسیب دیده‌ها

رئیس سازمان امداد و نجات طی گزارشی فعالیت های جمعیت هلال احمر برای هموطنان آسیب دیده در این استان و استان هایی که پس لرزه ها را حس کرده بودند، را اعلام کرد.

۳ روز قبل

اسکان اضطراری در ۷ روستا در پی زلزله میانه/ آماده باش استان‌های معین برای کمک به آسیب دیده‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی گفت: این زمین لرزه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل، زنجان احساس شده است و ۷ روستا که هزار و ۱۰۰ خانوار بودند در استان آذربایجان شرقی اسکان اضطراری داده شدند.

وی افزود: استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل و زنجان در آماده باش کامل هستند و سازمان امداد و نجات از طریق ویدئو کنفرانس با استان های معین و آذربایجان شرقی در ارتباط مستقیم هستند و ۲ فروند بالگرد برای ارزیابی هوایی به این استان اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به حضور دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر گفت: ارسال اقلام زیستی و مواد غذایی به شهرهای متاثر از حادثه به پایان رسیده است و اردوگاه اضطراری به تعداد ۶۰ دستگاه چادر در مدرسه روستای ورنکش انجام شده است.

مرتضی سلیمی افزود: تاکنون ۴۵۵ دستگاه چادر، ۳۶۵ شعله والور، ۲ هزار و ۷۵ تخته پتوو ۳ هزارو ۷۰۰ کیلوگرم نایلون پوشی در استان های متاثر توزیع شده است.