اخبار / ستادی

اسکان اضطراری ۲۹۰ هزار متاثر از سیل و برف در ۳۵ روز گذشته/۹۱۵ ساعت پرواز امدادی برای خدمت رسانی به هموطنان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری ۲۹۰ هزار و امدادرسانی به ۶۰۲هزار تن از هموطنان در ۳۵ روز گذشته خبر داد.

۱ ماه قبل

اسکان اضطراری ۲۹۰ هزار متاثر از سیل و برف در ۳۵ روز گذشته/۹۱۵ ساعت پرواز امدادی برای خدمت رسانی به هموطنان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۳۰ فروردین، گفت: در ۳۱ استان کشور و بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به ۶۰۲ هزار تن از هموطنان امدادرسانی شده و بیش از ۲۹۰ هزار تن اسکان اضطراری داده و ۸ هزار و ۳۴۵ تن با تلاش نیروهای امدادی و بالگرد به مناطق امن منتقل شدند.
وی افزود: در این روزها ۴ هزار و ۸۰۹ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و بیش از ۵ هزار و ۷۰۷ مورد تخلیه آب از منازل انجام شد و بیش از ۲۱ هزار نیروی عملیاتی در قالب ۵ هزار و ۱۶۵ تیم امدادی در حال فعالیت هستند.
سلیمی گفت: باتوجه به محاصره برخی از روستاها با آب و تخریب راه‌های ارتباطی، یکی از نکات برجسته عملیات روزهای گذشته، استفاده از توان امدادهوایی جمعیت هلال‌احمر بوده که در این مدت نسبت به انتقال بیش از ۷۸۵ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی در ۹۱۵ساعت پرواز بالگردهای جمعیت و انتقال ۲هزار و ۸۰۲ تن از امدادگران و نجاتگران اقدام کرده است.
وی افزود: امدادرسانی در ایلام، گلستان، خوزستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و لرستان ادامه دارد.