اخبار / ستادی

اسکان اضطراری ۳ هزار و ۲۵۹ سیل زده در استان سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از اسکان ۳ هزار و ۲۵۹ تن سیل زده در این استان خبر داد و افزود : یک هزار و ۲۷۶ نجاتگر خدمات امدادرسانی به آسیب دیدگان را بر عهده داشتند.

۱ ماه قبل

اسکان اضطراری ۳ هزار و ۲۵۹ سیل زده در استان سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ؛ رسول راشکی اظهار کرد:بر اثر بارندگی های شدید اواخر فروردین و جاری شدن سیل در برخی مناطق این استان ، امدادرسانی جمعیت هلال احمر به آسیب دیدگان در مرکز و جنوب این استان پایان یافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد : در این مدت ۲۵۲ روستا دچار حادثه شدند که توسط ۲۹۵ تیم عملیاتی با بکارگیری ۱۸۵ خودرو امدادی خدمات رسانی شدند .

وی با اشاره به این که بر اثر این بارش ها ،به ۵ هزار و ۱۲۸ تن در قالب یک هزار و ۱۴۶ خانوار آسیب وارد شد،افزود: یک هزار و ۲۵۹ تن از آسیب دیدگان در چادرهای هلال احمر اسکان اضطراری داده شدند.

راشکی در خصوص اقلام توزیع شده در بین افراد آسیب دیده خاطر نشان کرد :تاکنون ۶۴۴ دستگاه چادر ، ۷۴۳ تخته موکت ، یک هزار و ۷۱۴ تخته پتو ، ۲ هزار و ۸۰۴ کیلو نایلون ، ۵۸۴ بسته غذایی و دیگر اقلام از قبیل والر ، فانوس ،کنسرو جات ، نان و آب معدنی  توزیع شد..

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با اشاره به بارندگی های شدید در کشور افغانستان و تخریب بخشی از سیل بند نیاتک در شهرستان هیرمند افزود: برخی روستاهای این شهرستان دچار آبگرفتگی شدند و نیروهای جمعیت هلال احمر استان در حال امدادرسانی  به افراد آسیب دیده در روستاهای حادثه دیده  می باشند.   

راشکی همچنین خاطر نشان کرد:برای اسکان آسیب دیدگان، ۴ مکان امن (۳ مدرسه و شهرک صنعتی هیرمند)  با ظرفیت ۵۰۰ خانوار در شهرستان هیرمند برای اسکان اضطراری سیل زدگان پیش بینی شده است که اسیب دیدگان در حال انتقال به این مکان های امن هستند و تاکنون ۱۳۵ خانوار در چادرهای هلال احمر اسکان داده شده اند.