اخبار / ستادی

اسکان اضطراری ۳۱۰۰ نفر از زلزله‌زدگان/ امدادرسانی ادامه دارد

در پی زلزله‌ی استان آذربایجان شرقی، رئیس سازمان امداد و نجات از اسکان اضطراری ۳۱۰۰ نفر از زلزله‌زدگان در اردوگاه اسکان یا به صورت فردی، با نصب ۷۷۶ دستگاه چادر خبر داد.

۴ روز قبل

اسکان اضطراری ۳۱۰۰ نفر از زلزله‌زدگان/ امدادرسانی ادامه دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی گفت: زلزله ۵٫۹ ریشتری در استان آذربایجان شرقی ۶ شهر و ۱۴۵ روستا شامل ۱۲۱۳۰۷ نفر را متاثر کرد. شهرهای میانه، سراب، ترک، ترکمنچای، بستان آباد و هشترود در استان آذربایجان شرقی و شهرهای نیر، کوثر و سرعین در اردبیل از جمله‌ی این مناطق بودند.

او افزود: در پی این حادثه ۳۴ تیم عملیاتی و ارزیاب شامل ۱۱۰ نفر به مناطق مختلف اعزام شدند. ۱۷ روستا آسیب دیده و ۷ روستا به اسکان اضطراری نیاز دارند و از روز جمعه تاکنون ۳۱۰۰ نفر از زلزله‌زدگان در اردوگاه اسکان یا به صورت فردی، با نصب ۷۷۶ دستگاه چادر اسکان اضطراری داده شدند.

سلیمی در رابطه با تلفات انسانی این زلزله بیان کرد: متاسفانه ۵ نفر در روستانه ورنکش شهرستان میانه فوت کردند و ۵۸۴ نفر نیز مصدوم شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات به اقلام زیستی و امدادی توزیع شده در مناطق حادثه‌دیده نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون ۷۷۶ دستگاه چادر، ۱۲۴۲ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۳۷۰ پتو، ۲۰۰۰ بطری آب معدنی، ۳۶۵ شعله والور، ۳۷۰۰ کیلوگرم نایلون پوششی، ۹۰۹ تخته موکت و ۴۴۰ ست ظروف در میان حادثه‌دیدگاه توزیع شده است.

گفتنی است امداد رسانی در مناطق متاثر از زلزله ادامه دارد.