اخبار / ستادی

اسکان اضطراری ۴ هزار مسافر نوروزی در بوشهر

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر با اشاره به وقوع طوفان و رعد و برق در سواحل استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه سواحل استان مسافرپذیر است، شب گذشته بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ مسافر نوروزی با همت امدادگران جمعیت هلال‌احمر در ۵ شهرستان اسکان اضطراری داده شدند.

۶ ماه قبل

اسکان اضطراری ۴ هزار مسافر نوروزی در بوشهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، غلامرضا حاجیانی از آماده‌باش امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر در ۲۹ پایگاه امدادی ثابت و سیار این استان خبر داد و گفت: با توجه به هشدارهای قبلی سازمان هواشناسی، تمامی امدادگران این استان به صورت آماده‌باش درآمدند و تمامی تمهیدات برای مقابله با حوادث احتمالی تدارک دیده شده بود.
وی افزود: شب گذشته وقوع طوفان و رعد و برق در سواحل باعث شد تا بسیاری از مسافران که اقدام به برپایی چادر سطح شهرها کرده بودند، با مشکل مواجه شوند که در همین زمینه، با هماهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان و اداره‌کل آموزش و پرورش استان، تعدادی از سالن‌های مسقف برای برپایی چادر و اسکان اضطراری مسافران اختصاص پیدا کرد.
سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر با اشاره به اختصاص اماکن سرپوشیده در شهرهای بوشهر، گناوه، برازجان، دشتی و کنگان اضافه کرد: ۴ هزار و ۱۰۰ نفر از مسافران در این سالن‌ها اسکان اضطراری داده شدند و اقلام امدادی مورد نیاز از جمله چادر، پتو، کنسرو و آب معدنی نیز بین آنها توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه همچنان هشدار برای وضعیت جوی نامساعد وجود دارد، گفت: اگرچه از شدت ابرها کاسته شده و بارش باران نیز زیاد نیست، اما آمادگی برای امدادرسانی کامل تدارک دیده شده است.
حاجیانی تصریح کرد: با توجه به کثرت مسافران به خصوص در سواحل استان، هم هشدارهای لازم به مسافران داده شده و هم در صورت بروز حوادث، آمادگی برای خدمات‌رسانی در ۱۸ پایگاه ثابت و ۱۱ پایگاه نوروزی به صورت ۲۴ ساعته وجود دارد.