اخبار / استانی

اعتماد مردم بزرگ‌ترین پشتوانه جمعیت هلال احمر است

جلسه هم اندیشی کارشناسان و مسئولین حوزه امداد و نجات و پایگاه های هلال احمر استان یزد با حضور مدیرعامل و معاون امداد و نجات این جمعیت برگزار شد.

۷ ماه قبل

اعتماد مردم بزرگ‌ترین پشتوانه جمعیت هلال احمر است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ با توجه به لزوم هماهنگی و اجرای هر چه بهتر فعالیت های امدادی، جلسه ای با محوریت رفع نواقص و مشکلات و ارائه راهکار و پیشنهاد با هدف بهبود خدمت رسانی در حوزه امداد و نجات با حضور کارشناسان حوزه امداد و نجات و مسئولان پایگاههای امداد جاده ای جمعیت هلال احمر استان یزد برگزار شد.

در این جلسه دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار کرد: اگر امروز هلال احمر در میان مردم جایگاهی دارد، به دلیل فداکاری ها و تلاش های شبانه روزی امدادگران و اعضای داوطلب جمعیت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به لزوم برنامه ریزی دقیق و علمی برای فعالیت های آمادگی و امدادی افزود: هدف از برگزاری این نشست ها، بررسی برنامه های آتی حوزه امداد و نجات و بررسی مشکلات و موانع موجود است و تمامی اعضا باید خود را جزئی از بدنه جمعیت هلال احمر بدانند و برای نیل به اهداف مجموعه تلاش کنند.

در ادامه این جلسه محمد زارع سروی معاون امداد و نجات هلال احمر استان یزد گفت: باید اعتماد مردم را به جمعیت هلال احمر بیشتر و خدمات بهتری را به مردم ارئه کنیم تا مردم بدانند کمکهایی که ارئه می کنند در چه مکانی ارائه می شود و البته باید در نظر داشت که ما باید بتوانیم برای بالا بردن سرعت پاسخگویی در حوادث و کاهش خسارت به آنها برنامه ریزی ویژه ای داشته باشیم.

وی اضافه کرد: برنامه اصلی ما بر مبنای پیشگیری و آمادگی در مقابله با حوادث باید قرار بگیرد تا بتوانیم با فرهنگ سازی شدت حوادث و تعداد مجروحان را کاهش دهیم.

در ادامه جلسه کارشناسان امداد و نجات و مسئولان پایگاه ها مشکلات و انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح و بحث و تبادل در مورد موارد مهم با حضور مدیرعامل و معاون امداد و نجات انجام شد.

ضرورت تعامل هلال احمر و اورژانس در ارائه خدمات به مردم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد همچنین به همراه معاونین خود در بازدید از مرکز اورژانس استان با رئیس مرکز اورژانس دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در این دیدار  که با هدف هماهنگی بین بخشی و با حضور مدیرعامل هلال احمر و معاون امداد و نجات و معاون بهداشت و درمان هلال احمر استان و رئیس سازمان اورژانس استان و معاونین فنی و عملیات و اجرایی در دفتر رئیس سازمان اورژانس یزد برگزار شد، با قدردانی از همکاری اورژانس با این جمعیت، بیان کرد: فعالیت‌ها و وظایف نیروهای امدادی هلال احمر در حوادث جاده‌ای معطوف بر امداد و نجات و رهاسازی مصدومان در تصادفات است که در نهایت اورژانس با تحویل این مصدومان آنها را به بیمارستان انتقال می‌دهد.

دکتر حرازی زاده برای همکاری در حیطه پژوهشی، تجهیزات پزشکی و همچنین برگزاری دوره های آموزشی  ATLS، PHTLS ، احیا و فیکسیشن، اعلام آمادگی کرد.

دکتر دهقان رئیس سازمان اورژانس استان یزد نیز بیان کرد: جذب نیروهای داوطلب و آموزش و سازماندهی آنها در راستای ماموریت های عام المنفعه و بشردوستانه، هنر بزرگ جمعیت هلال احمر است.

وی عنوان کرد: اگر آموزش های امدادی به صورت خوشه ای باشد و فراگیران نیز مطالب دریافتی خود از مربیان را به دیگر هنرجویان بیاموزند، گستره و اثرگذاری آموزش ها بیشتر خواهد بود.

در پایان از واحدهای MCMC ، تریاژ تلفنی و دیسپچ و آمبولانس CBRNE بازدید کرد.