اخبار / استانی

اعزام کاروان سلامت هلال احمر گیلان به شهرستان رودبار و ارائه خدمات به ۴۰۰ روستایی

بیش از ۴۰۰ نفر از ساکنین روستای چهارمحل از خدمات درمانی و بهداشتی هلال احمر بهره مند شدند.

اعزام کاروان سلامت هلال احمر گیلان به شهرستان رودبار و ارائه خدمات به ۴۰۰ روستایی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان به همراه ۲۵ نفر شامل سه پزشک متخصص، دندانپزشک، ماما، کارشناس بهداشت محیط و پرسنل و اعضای داوطلب هلال احمر به مدت یک روز در چهارمحل رودبار جهت ارایه خدمات درمانی و بهداشتی مستقر شدند.

مهدی ولی پور افزود: به منظور کمک به مردم کم برخوردار مناطق استان، کاروان سلامت جمعیت هلال احمر و اعضای داوطلب و کارکنان در روستای چهارمحل و روستاهای مجاور به ساکنین خدماتی از قبیل ویزیت رایگان، مشاوره روانشناسی، تجویز داروی رایگان و مشاوره بهداشتی ارائه کردند.

وی بیان کرد: بیش از ۴۰۰ تن از ساکنین منطقه توسط پزشکان متخصص (قلب، داخلی و زنان) و دندانپزشک معاینه شدند و آموزش چهره به چهره مباحث امدادی، آموزش بهداشت محیط، آموزش روشهای پیشگیری از اعتیاد توسط کارشناسان داوطلب و دو تن از مربیان حاضر انجام شد.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان هم در این خصوص گفت: ۳۰ میلیون ریال داروی رایگان در اختیار بیماران منطقه طبق تجویز پزشکان قرار گرفت.

بهزاد پرستش ضمن قدردانی از حجت الاسلام و المسلمین چهری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر استان و همراهی وی با کاروان سلامت  گفت: در راستای اجرای طرح نیابت از سالمندان بازدید و با دو خانواده معظم شهید نیز دیدار و از آنان دلجویی شد.

بازدید: 33

دیدگاه کاربران