اخبار / استانی

اعزام ۲ تیم بهداشت و درمان اضطراری هلال احمر یزد به مناطق سیل زده خوزستان

معاون بهداشت،درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: ۲ تیم درمان اضطراری (BHCU) هلال احمر استان یزد با تجهیزات و دارو به مناطق سیل زده استان خوزستان اعزام شد.

۷ ماه قبل

اعزام ۲ تیم بهداشت و درمان اضطراری هلال احمر یزد به مناطق سیل زده خوزستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر محمد علی غنی زاده اظهارکرد : تیم ۲۶ نفره درمان اضطراری  که (۲۵ فروردین ماه) با تجهیزات و دارو به مناطق سیل زده استان خوزستان اعزام شد،در شهرهای ملاثانی و مروی مستقر خواهد شد.

غنی زاده افزود : این تیم ۲۶ نفره شامل پزشک، پرستار، ماما، روانشناس و تکنسین دارویی ،بهداشت تغذیه و بهداشت محیط و … فعالیت دارند و خدمات و کمک‌های لازم را در حوزه پزشکی، دارویی و روانشناختی به آسیب دیدگان از سیل ارائه می‌دهند.

معاون بهداشت،درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: خدمات بهداشتی، پرستاری و مامایی ، ویزیت رایگان همراه با دارو، تست فشارخون، قند خون، آموزش بهداشت، مشاوره و … بصورت رایگان اقداماتی است که در صورت نیاز توسط این تیم درمان اضطراری به هموطنان سیل زده انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: اعزام این تیم به مناطق سیل زده، به درخواست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور صورت گرفته است به مدت ۱۱ روز در این مناطق حضور خواهند داشت و به خدمات بهداشتی و پزشکی رایگان می‌پردازند که در صورت نیاز  تمدید خواهد شد.