اخبار / استانی

اعزام ۲ کاروان سلامت هلال احمر استان البرز به روستاهای محروم

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان البرز از اعزام دومین کاروان سلامت استان البرز در سال جاری به درمانگاه رضوانیه خبر داد.

۵ ماه قبل

اعزام ۲ کاروان سلامت هلال احمر استان البرز به روستاهای محروم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان البرز؛ داود رجبی، با اشاره به اجرای طرح ملی کاروان سلامت در مناطق کم برخوردار واعزام تیم پزشکی به این مناطق گفت: جمعیت هلال‌احمر شهرستان کرج اولین کاروان سلامت خود را به درمانگاه رضوانیه در منطقه کمالشهر اعزام کرد.  

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان کرج، نیز گفت: به همین منظور، پزشکان جمعیت با حضور در درمانگاه رضوانیه منطقه کمالشهر ضمن ویزیت رایگان ۷۰  تن از مراجعین، نسبت به سنجش شنوایی و معاینات گوش و ارائه مشاوره روانشناسی  اقدام کردند.

هاشم نژاد همچنی اظهار کرد: کاروان های سلامت بستری مناسب برای خدمت رسانی به اقشار ضعیف را در تمام خیرین ایجاد کرده است و کلیه داوطلبانی که دارای مهارتهای خاص (پزشکی، روانشناسی، آموزشی و …) هستند، می توانند با عضویت در هلال احمر نسبت به ارائه خدمت اقدام نمایند.

ارائه خدمات سلامت در روستای دوزعنبر

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان البرز، همچنین از اعزام اولین کاروان سلامت توسط داوطلبان شعبه هلال احمر ساوجبلاغ به روستای دوزعنبر اعزام خبر داد و گفت : تیم اعزامی متشکل از پزشک عمومی،  ارتوپد،  متخصص زنان،  کارشناس تغذیه و کارشناس دارویی، ۱۰۰ نفر از مراجعه کنندگان را ویزیت کردند و ۵۰ نفر از بیماران داروهای تجویز شده را دریافت کردند. 

بنادکوکی، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ساوجبلاغ نیز به حضور ۶ عضو داوطلب در این طرح اشاره کرد و گفت: این خدمات رایگان شامل  سنجش فشار خون و تست قند خون به ۱۲۹ تن ارائه شد.