اخبار / حج 98 / ستادی

اعزام ۳۴ زائر بیمار در قالب کاروان وقوف اضطراری با ۳ اتوبوس آمبولانس در موسم حج ۹۸

 معاون عملیات حج تمتع ۹۸  با اشاره به تشکیل کمیسیون وقوف اضطراری برای تعیین زائرانی که به دلیل شرایط جسمی و برخی بیماری‌ها نمی‌توانند به همراه کاروان‌ها اعمال حج را انجام دهند، گفت: بر این اساس  ۳۴ زائر که در بیمارستان‌ مکه بستری بودند برای وقوف اضطراری تعیین شدند .

۴ ماه قبل

اعزام ۳۴ زائر بیمار در قالب کاروان وقوف اضطراری با ۳ اتوبوس آمبولانس در موسم حج ۹۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمود رضا فقیهی با اعلام این خبر گفت: بعد از ظهر شنبه ۹ ذی الحجه زائران بیمار بستری با ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس مجهز به دستگاه‌های نوار قلب، الکترو شوک، مانیتورینگ و ۲ دستگاه آمبولانس مجهز،  اعمال حج را به صورت اضطراری انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه این دسته از زائران بیمار پس از چند ساعت وقوف و انجام اعمال به بیمارستان‌ بازگردانده شدند، گفت: این زائران بیمار را پزشکان متخصص و پرستاران بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر در مکه همراهی کردند .

فقیهی با اشاره به اینکه اعمال زائران بیمار با حضور ۲ روحانی کاروان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر انجام شد، اظهار کرد: تیم پزشکی از چند روز قبل در سرزمین منا حاضر شده و مقدمات لازم را برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی به زائران را فراهم کردند .

وی گفت: خوشبختانه وضع سلامت همه زائران مناسب است و تمامی کادر درمانی و پرستاری در آمادگی کامل برای ارائه خدمات بهتر و شایسته به زائران خدا هستند .