اخبار / استانی

اعزام ۶ تیم ورزشی جمعیت هلال‌احمر زنجان به بازی‌های بشردوستی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، از اعزام ۶ تیم به مسابقات ورزشی بشردوستی به میزبانی استان همدان خبر داد.

۴ هفته قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی گفت: چندی‌پیش جمعیت هلال‌احمر تفاهم‌نامه همکاری های فعالیت‌های بشردوستانه با فدراسیون جهانی «او-اسپرت» منعقد کرد. موضوع این تفاهم‌نامه ترویج بازی‌های بشردوستی در سطح ملی و بین المللی در راستای اهداف بشردوستانه و خدمات داوطلبانه از طریق فدراسیون «او- اسپرت» با حمایت و پشتیبانی جمعیت هلال احمر است.

 وی گفت: «او – اسپرت» متولی مجموعه ای از ورزش های عملیاتی شامل رشته های ذهنی، رزمی، آبی و هنری است که با اهداف بشردوستانه و خدمات داوطلبانه انجام می شود ارتباط تنگاتنگی با خدمات داوطلبانه امداد و نجات و واکنش سریع دارد.

میرزایی گفت: یکی از مهم ترین اهداف استراتژیک آن توانمندسازی داوطلبان در آماده‌سازی، مقالبه و بازسازی در بحران‌هاست.

 وی گفت: برای مسابقات بشردوستی از این استان زنجان ۶ تیم برای رقابت در رشته های ورزشی، پارتیان، آکسایا، اوکسیان، تیرازیس  و اهمتان به مسابقات بشردوستی که به میزبانی استان همدان برگزار می شود، اعزام می شوند.

میرزایی یادآور شد: در رشته ورزشی آکسایا و اوکسیان هر کدام یک تیم از خانم ها، تیرازیس و اهمتان نیز هرکدام یک تیم از آقایان و برای پارتیان نیز ۲ تیم خانم و آقا از استان زنجان رقابت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: درصدد هستیم بتوانیم جامعه داوطلبی را افزایش داده و علاقمندان به رشته های ورزشی بشر دوستی را در جمع جمعیت هلال احمر داشته باشیم و از طرفی هم  بتوانیم جامعه داوطلبی را افزایش دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان  گفت: تلاش ها و اقدامات  برای شرکت در مسابقات بازی های بشردوستی برای این جمعیت بسیار ارزشمند است.