اخبار / استانی

اعلام آمادگی جمعیت هلال‌احمر اردبیل برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان میانه

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از آمادگی کلیه نیروهای امدادی این جمعیت برای اعزام به آذربایجان شرقی و امدادرسانی به حادثه دیدگان این استان خبر داد.

۴ روز قبل

اعلام آمادگی جمعیت هلال‌احمر اردبیل برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان میانه
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی صبح ۱۷ آبان در پی زلزله ۵.۹ ریشتری که در بخش ترک آذربایجان شرقی اتفاق افتاد و در استان های اردبیل، زنجان، آذربایجان غربی و گیلان احساس شد، با اعلام این خبر افزود: ۱۰ شعبه شهرستان های تابعه، ۱۲ پایگاه امداد و نجات بین شهری، تیم واکنش سریع، تیم آنست و تیم های پشتیبانی استان در آمادگی کامل برای امدادرسانی به سر می برند.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: در لحظات اولیه زلزله به تمامی عوامل امدادی استان و شعب تابعه آماده باش داده شد تا در صورت نیاز به یاری زلزله زدگان بشتابیم.
 
معبودی گفت: بلافاصله جلسه هماهنگی و آمادگی در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری(EOC) معاونت امداد و نجات استان تشکیل شد و تدابیر لازم برای جهت پاسخگویی به هرگونه حوادث و سوانح احتمال در نظر گرفته شد.
 
وی گفت: تیم های ارزیاب شهرستان های نیر و کوثر که بیشترین تاثیر از زلزله را داشتند به سطح شهر و روستاهایی که در شعاع زلزله قرار داشتند اعزام شدند که تاکنون روستاهای برجلو، میردمیر، ولی عصر، ساری دره، کریق بزرگ، سعید خانلو، سوره درق، امام چایی، مانقوتای و ایلیخچی از توابع شهرستان نیر و روستاهای فیروزآباد، گنجگاه، فاراب، زرج آباد، شرج آباد، ینگجه قشلاق و گیلاندوز از توابع شهرستان کوثر توسط تیم های ارزیاب مورد ارزیابی قرار گرفته اند که خوشبختانه هیچ خسارتی گزارش نشده است.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: ۱۴۰ نفر از نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان در قالب ۲۸ تیم با ۲۵ دستگاه خودروی امدادی در آمادگی کامل برای پاسخگویی احتمالی به سر می برند.
 
معبودی یادآور شد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل برای اعزام نیروهای امدادی، تجهیزات و اقلام امدادی مورد نیاز برای آسیب دیدگان ناشی از زلزله  آمادگی کامل دارد.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در پایان افزود: مردم با حفظ خونسردی خود و همکاری با نیروهای امدادی می توانند یاریگر و تسهیل گر عملیات امدادی باشند.