آگهی

اخبار / استانی

افتتاح طرح‌های غنی‌سازی اوقات‌فراغت استان قم

طرح های غنی سازی اوقات فراغت جمعیت هلال احمر استان قم با حضور استاندار قم و مسئولان هلال احمر استان افتتاح شد.

۲ ماه قبل

افتتاح طرح‌های غنی‌سازی اوقات‌فراغت استان قم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ بهرام سرمست، استاندار قم دربازدید از هلال احمر استان و دوره های آموزش مهارت و توانمندی های شغلی و تحصیلی مرکز امور جوانان این جمعیت، گفت: برگزاری کلاس های آموزشی تخصصی با حضور مربیان مجرب می تواند در انتقال مهارت های کاربردی به هنرجویان نقش کاربردی داشته باشد.
وی در افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت که در مرکز جوانان جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد، با بیان اهمیت آماده سازی نسل جوان برای ورود به اجتماع، گفت:‌ نقش والدین برای ایجاد بسترهای خود باوری و اعتمادبه نفس در فرزندان بسیار اهمیت دارد.
سرمست، در جمع جوانان هلال احمر گفت: مدیریت استان، برنامه های خود برای ایجاد بستر های توسعه اشتغال را در پیش دارد، ولی در کنار این اقدامات ضروری است تا با انتقال مهارت و تخصص های لازم به جوانان و نوجوانان برای ورود آنها به بازار کار آموزش های لازم در دستور کار بخش های مختلف استان قرار گیرد.
وی از جمله نیازهای جامعه امروز را مسئولیت پذیری دانست و گفت: باید برنامه ریزی درست برای افزایش احساس وظیفه در نسل های آینده در خانواده و محیط های آموزشی و کاری ایجاد شود و شاهد تربیت نسلی مسئولیت پذیر باشیم که در آینده مدیریت کشور را برعهده خواهد گرفت.
استاندار قم با تاکید بر تقویت مهارت توانایی ایجاد ارتباط صحیح با افراد جامعه در جوانان، افزود: توانمندی خوب گوش دادن و خوب گفتن در بیان نظرات و اخذ بازخورد های افراد از موارد مهمی است که باید نسل آینده در این مهارتها توانایی خوبی داشته باشد و جامعه ای تعاملی برای آینده کشور ایجاد کنیم.

بهره مندی ۴۴هزار نفر از  برگزاری۹۰۰ برنامه در حوزه جوانان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم نیز در افتتاحییه طرح غنی سازی اوقات فراغت گفت: حضور مسئولان ارشد استانی در این مراسم نشان از توجه ویژه آنها به حوزه جوانان دارد و با توجه به فعالیت های مختلف در حوزه جوانان، این مجموعه در ۵ سال متوالی دستگاه برتر در غنی سازی اوقات فراغت جوانان بوده است و امید داریم این روند با همت جوانان در سال جاری ادامه یابد.
گل فشان با بیان این که هلال احمر در طول سال برنامه های متنوعی برای غنی سازی اوقات فراغت دارد. گفت: بسیاری از دستگاه ها با مشارکت و حضور جوانان فعالیت می کنند، اما یکی از اهداف هلال احمر  اشاعه فرهنگ نوع دوستی و بشردوستی و تربیت آنها در این زمینه است.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت های هلال احمر عام المنفعه است گفت: همین جوانان آموزش دیده در طرح های ملی و سراسری، همچون طرح های خدمات نوروزی و ایام نیمه شعبان و حضور در سیل اخیر ارائه خدمت کردند و ارائه آموزش ها و تربیت مربی در حوزه پیشگیری از اعتیاد و ترویج مبارزه با مواد مخدر از دیگر فعالیت هایی است که توسط جوانان آموزش دیده در هلال احمر در سطح جامعه اجرایی می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه کارآفرینی برای جوانان و آمورزش از دیگر برنامه هایی است که هلال احمر پیگیر آن است، یادآور شد: در این طرح در صدد توسعه کار در بین جوانان و آموزش و ایجاد بسترهای اشتغال برای آنها هستیم.
وی با اشاره به برگزاری بیش از ۹۰۰ برنامه در حوزه جوانان هلال احمر قم در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: بیش از ۴۴ هزار جوان از این برنامه ها بهره مند شدند.