اخبار / ستادی

افتتاح طرح ملی «ققنوس» در سیستان و بلوچستان/ نصب ۲۵۰ بخاری در مرحله اول

اجرای طرح “ققنوس” جمعیت هلال احمر به منظور حل مشکلات مربوط به سیستم گرمایشی مدارس ابتدایی سیستان و بلوچستان با حضور دبیرکل جمعیت در این استان کلید خورد.

۶ ماه قبل

افتتاح طرح ملی «ققنوس» در سیستان و بلوچستان/ نصب ۲۵۰ بخاری در مرحله اول

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ اولین نشست مطبوعاتی دبیرکل جمعیت هلال احمر با حضور جمعی از خبرنگاران با محوریت اجرای طرح “ققنوس” پیش از ظهر امروز در زاهدان برگزار شد .
دبیرکل جمعیت هلال احمر در این نشست ضمن اظهار تاسف از حادثه آتش سوزی پیش دبستانی و دبستان اسوه حسنه در زاهدان، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر به دنبال راهکاری اساسی برای حل این مشکل و پیشگیری از رخداد چنین حادثه هایی است.
محمودرضا پیروی خاطر نشان کرد: طرح هایی مانند طرح “نذر آب” که بازدهی مثبت و موفقی را در استان به همراه داشته برای پیشگیری از چنین حادثه هایی پیشنهاد شده و به این منظور اصلاح سیستم های گرمایشی مدارس مقطع ابتدایی و پیش دبستانی پس از دستور دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در دستور کار این جمعیت قرار گرفت.
وی‌افزود: هلال احمر پس از پذیرفتن اصلاح سیستم گرمایشی مدارس پیش دبستانی و دبستان سیستان و بلوچستان وارد مرحله اجرایی شده و در مرحله اول ۲۵۰ بخاری تابشی به استان ارسال و مراحل نصب آن انجام شده است.
دکتر پیروی خاطر نشان کرد: ۱۸۰ هزار کلاس درس در کشور با مشکل سیستم گرمایشی استاندارد مواجهند که این موضوع یک هشدار و نگرانی جدی است.
وی در ادامه گفت: به منظور حل این معضل، جمعیت هلال احمر پیش قدم شده و ارگان های دیگری مانند بنیاد برکت هم در این مسیر همراهی کرده اند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر عنوان کرد: برای مدارس دو کلاسه استان سیستان و بلوچستان بخاری های تابشی در نظر گرفته شده که بخاری ۲۵۰ مدرسه دو کلاسه تامین شده و ۲۷۰ بخاری دیگر تا هفته آینده ارسال و نصب خواهد شد.
وی در ادامه گفت: در مرحله بعدی مدارس ۳ تا۶  کلاسه به سیستم گرمایشی پکیج مجهز خواهند شد و مدارسی که بیش از ۶ کلاس دارند با سیستم موتورخانه گرم می شوند.
دکتر پیروی افزود: اهداف و اساسنامه هلال احمر بر پایه اهداف بشردوستانه است و علاوه بر نقش آفرینی در بحران هایی مانند سیل و زلزله، نقش مهمی در تسکین آلام مردم ایفا می کند.
وی خاطر نشان کرد: هلال احمر بیشتر به فکر پیشگیری از رخداد حوادث است که آموزش در این زمینه ها می تواند بسیار موثر واقع شود.
این مسئول اذعان کرد: طرح ققنوس به منظور حل مشکلات مربوط به سیستم گرمایشی مدارس سیستان و بلوچستان راه اندازی شده و اجرای آن به حدود ۲ سال زمان نیاز دارد.
وی در پایان گفت: طبق توافق های انجام شده اگر بتوانیم مشکل سیستم های گرمایشی مقاطع پیش دبستانی و دبستان استان را حل کنیم مقاطع بالاتر را هم در دستور کار قرار خواهیم داد.

دیدگاه‌ها