اخبار / استانی

افتتاح و تجهیز خانه هلال در بخش ثمرین اردبیل

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ۳۵ خانه هلال در روستاهای استان فعالیت می کنند.

افتتاح و تجهیز خانه هلال در بخش ثمرین اردبیل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی در مراسم افتتاح و تجهیز خانه هلال روستای معصوم آباد در بخش ثمرین اردبیل با اعلام این خبر افزود: تاکنون در شهرستان اردبیل ۹ خانه هلال راه اندازی و تجهیز شده و بقیه خانه های هلال در شهرستان های دیگر استان هستند.

وی با اشاره به اهداف راه اندازی خانه های هلال تصریح کرد: این خانه ها در روستاها تجهیز می شوند تا در مواقع ضروری و خاص قبل از رسیدن تیم های عملیاتی، خود اهالی روستا عملیات امدادرسانی را شروع کنند.

ضربی ادامه داد: این کار با هدف کاهش خسارات حوادث طبیعی و غیرطبیعی، آموزش اهالی روستاها با برگزاری دوره های امداد و کمک های اولیه و تشکیل تیم های امداد و نجات انجام می گیرد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به شعار «هر خانواده یک امدادگر» تنها با آموزش به اقشار مختلف جامعه محقق شدنی است، افزود: آموزش دوره های مختلف توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل برنامه ریزی شده و در طول سال برگزار می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز آموزش و به روز رسانی تکنیک ها و مهارت های امدادرسانی یک ضرورت انکارناپذیر است، اضافه کرد: انتظار داریم اقشار مختلف جامعه با حضور در دوره های آموزشی در این زمینه فعال تر از قبل باشند چرا که حادثه خبر نمی کند.

این مسئول با اشاره به اینکه در حوادث زمان بسیار مهم می باشد اضافه کرد: انتظار داریم اقشار مختلف در خانه های هلال ثبت نام کرده و فعالیت داشته باشند تا در زمان حادثه قبل از رسیدن نیروهای امدادی و در زمان طلایی اولیه به امدادگری و نجات همدیگر بپردازند.

بازدید: 140

دیدگاه کاربران