اخبار / ستادی

هر جا دغدغه و رنجی باشد هلال احمر ورود می کند

پایگاه امدادی جزیره ابوموسی با حضور رئیس جمعیت هلال احمر افتتاح شد.

۱ ماه قبل

هر جا دغدغه و رنجی باشد هلال احمر ورود می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر دکتر علی اصغر پیوندی امروز به جزیره ابوموسی در استان هرمزگان سفر کرد و پس از حضور در گلزار شهدای جزیره ابوموسی، پایگاه امدادی جزیره ابوموسی را افتتاح کرد.
دکتر پیوندی در مراسم افتتاح این پایگاه پس از تسلیت شهادت جمعی از نیروهای سپاه پاسداران در حادثه تروریستی روز گذشته در خاش اظهار کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می داند که به عنوان یک جمعیت عام المنفعه و خیریه در همه صحنه ها و حوادث در کنار مردم باشد. هر جا دغدغه و رنجی باشد هلال احمر وظیفه خود می داند به عنوان ارگان مردمی گوشه ای از مشکلات را برطرف کند.
رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: امیدوارم توانسته باشیم تا به حال رضایت مردم را به دست آورده باشیم. ما وظایف مختلفی به عهده داریم و تلاش می کنیم با کمک مردم و خیرین و کانون های اجتماعی قدرتمند و رسته های تاثیر گذار در کشور این وظایف را انجام دهیم. اگر کمک دیگران نبود نمی توانستیم به تنهایی کاری انجام دهیم. بنابراین همیشه دست ما به سمت مردم دراز است تا با کمک آنها گوشه ای از مشکلات مردم دیگر را برطرف کنیم.
وی با اشاره به افتتاح پایگاه امدادی ابوموسی گفت: امروز فرصتی دست داد که در جزیره استراتژیک و بسیار مهم ابوموسی حضور پیدا کنیم و بتوانیم با داشتن این پایگاه امدادی برای رفع مشکلات عزیزانی که در این منطقه حضور دارند گام برداریم.
پیوندی اضافه کرد: این پایگاه امدادی با کمک های مقام معظم رهبری در سفر پر خیر و برکتی که به این منطقه داشتند و همچنین جمعیت هلال احمر ساخته شد و محلی است که می توان فعالیت جوانان، داوطلبان و خیّرین منطقه و همچنین کارهای امدادی را از این پایگاه مدیریت کرد. پیش از این در جزیره ابوموسی شعبه هلال احمر داشتیم اما امکانات مناسبی وجود نداشت و این مرکز نقطه عطفی است تا ما در این جزیره مهم و جزیره های مهم اطراف خدمت رسانی کنیم.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: باید اذعان کنیم که تا به حال نتوانستیم به خوبی به مشکلات مردم در این منطقه رسیدگی کنیم. باید شرایطی ایجاد شود که اگر مردم دچار مشکلی جدی شدند سلامت آنها حفظ شود. امیدوارم با کمک وزارت بهداشت و دیگران این مساله را به نتیجه برسانیم و در سفرهای آتی دغدغه ها کمتر شده باشند.

ساخت و تامین تجهیزات پایگاه امدادی جزیره ابوموسی با صرف حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل کمک های مقام معظم رهبری و جمعیت هلال احمر انجام شد.