اخبار / استانی

افزایش اعتبار اجتماعی هلال احمر با حضور به موقع در سیلاب شهرهای خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: حضور به موقع امدادگران جمعیت هلال‌احمر در سیلاب سایر شهرهای استان باعث افزایش اعتماد عمومی و اعتبار اجتماعی ما شد.

۱ ماه قبل

افزایش اعتبار اجتماعی هلال احمر با حضور به موقع در سیلاب شهرهای خوزستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در نشست هیات مدیره این مجموعه با تسلیت حادثه تروریستی زاهدان و شهادت پاسداران سپاه، اظهار کرد: در چند ماه گذشته مسائل مختلفی در جمعیت هلال احمر از جمله سیلاب ها داشتیم که امسال در اثر بارندگی های شدید رخ داد.

وی افزود: این بارش ها شرایط خوبی را برای استان فراهم آورد اما در کنار آن مشکلاتی ناشی از افزایش دبی رودخانه ها و آب پشت سد را داشتیم که مدیریت شده اما کماکان مشکل ساز است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به حضور این جمعیت در سیلاب شهرهای درگیر استان و کمک رسانی به سیل زدگان، یادآور شد: تجربه گرانبهایی را در شعیبیه داشتیم که حضور جمعیت هلال‌احمر خوزستان در کنار مردم بود.

مردم ناجیان روستا شدند، حضور به موقع امدادگران جمعیت هلال‌احمر در سیلاب

دکتر خدادادی گفت: حضور به موقع امدادگران جمعیت هلال‌احمر در سیلاب سایر شهرهای استان باعث افزایش اعتماد عمومی و اعتبار اجتماعی ما شد. وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر خوزستان توانست از این تهدیدات و بحران ها سربلند بیرون آمده و نقش خود را حتی فراتر از آنچه برعهده‌اش بود ایفا کند و باعث رضایت مندی مردم شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: در سیلاب چند منطقه اگر سیل بندها شکسته می شدند آب همه روستای ابوطیور را می گرفت و چندین هزار هکتار از مزارع زیر آب می رفت که با حضور به موقع و مسئولانه مردم، این اتفاق نیفتاد و مردم ناجیان روستا شدند.

نقش موثر خانه های هلال در پیشگیری از سیلاب

دکتر خدادادی با اشاره به ضرورت تقویت آموزش های امدادی همگانی، ادامه داد: احداث خانه های هلال و ارائه آموزش ها و مهارت های امدادی به اهالی آن منطقه باعث جلوگیری از وقوع سیلاب شد.وی بیان کرد: نقش آموزش و خانه های هلال در کسب این تجربه کاملا مشخص بود و بیانگر نقش مهم آموزش در جلوگیری از وقوع حوادث طبیعی است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با بیان این که حضور به موقع در حوادث بسیار مهم است، تأکید کرد: اگر با تعلل و تاخیر وارد حوادث شویم قابل جبران نیست و ضعف بزرگی برای ما محسوب می شود.

ضرورت نگهداری و صیانت از تجهیزات امدادی

دکتر خدادادی بر ضرورت حفظ و نگهداری تجهیزات امدادی و نظارت بر آنها تأکید کرد و تجهیزات و امکانات امدادی را به عنوان ملزومات حیاتی در زمان حوادث دانست.

وی با بیان این که هلال احمر نهادی متمایز از سایر نهادها است، گفت: ما به خاطر دیگران جان خود را به خطر می اندازیم و این بالاترین فضیلت انسانی است.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان امدادگران و نجاتگران باید از نظر فضیلت های انسانی سرآمد و الگو باشند تا موجب اعتبار هلال احمر باشند.

بر اساس این گزارش، در نشست هیأت مدیره اسفندماه، معاونان امداد و نجات و امور داوطلبان به ارائه گزارشی از فعالیت های خود در بهمن ماه پرداختند.