اخبار / ستادی

افزایش اعتماد مردمی به هلال‌احمر پس از سیل سال ۹۸/ هلال احمر تا پایان بازسازی مناطق سیل‌زده در کنار حادثه‌دیدگان می ماند

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: کمک ۲۰۰ میلیارد تومانی مردم به سیل زدگان یک رکورد در تمام حوادث کشور محسوب می‌شود و افزایش کمک ها به سیل زدگان از طریق هلال احمر، نشان دهنده افزایش میزان اعتماد مردمی به این جمعیت نسبت به تمام حوادث قبلی کشور است.

۵ ماه قبل

افزایش اعتماد مردمی به هلال‌احمر پس از سیل سال ۹۸/ هلال احمر تا پایان بازسازی مناطق سیل‌زده در کنار حادثه‌دیدگان می ماند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ نشست خبری “ستاره های جمعیت هلال احمر”، با حضور رئیس سازمان داوطلبان، رئیس سازمان جوانان هلال احمر، عوامل پایگاه اینترنتی ورزش سه و تعدادی از هنرمندان و ورزشکاران کشور در سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این مراسم اظهار کرد: از روز دوم فروردین ماه سال جاری که فراخوان کمک به سیل زدگان کشور اعلام شد تا امروز، در حوزه کمک های مردمی به حادثه دیدگان یک رکورد کشوری در جلب کمک های مردمی کسب شده و این رکورد جز با حمایت سرمایه های اجتماعی از جمله روحانیون، هنرمندان، ورزشکاران و تمامی مردم از هلال احمر، به دست نمی آمد.

وی گفت: در بخش کمک و مشارکت های نقدی تا امروز ۲۰۰ میلیارد تومان و در بخش کمک های غیرنقدی ۱۵۲ میلیارد تومان کمک به نفع سیل زدگان جمع‌آوری شده است. برای اولین بار در تمام حوادثی که در کشور رخ داده، میزان کمک های نقدی بر کمک های غیر نقدی پیشی گرفته و براساس پروتکل فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر، هر زمان میزان کمک های نقدی از کمک های غیر نقدی به حادثه دیدگان بیشتر باشد، نشان دهنده بالا رفتن میزان اعتماد عمومی به نهاد کمک رسان به حادثه دیدگان است. بنابراین افزایش کمک ها به سیل زدگان از طریق هلال احمر، نشان دهنده افزایش میزان اعتماد مردمی به جمعیت هلال احمر نسبت به تمام حوادث قبلی کشور است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: اهدای بسته لوازم ضروری زندگی به سیل زدگان از روز گذشته در استان لرستان رونمایی و توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی میان حادثه دیدگان آغاز شده است.

به گفته نصیری، ۲ هزار بسته لوازم خانگی در استان لرستان توزیع می شود و سایر بسته ها در استان های گلستان، خوزستان، ایلام، سیستان و بلوچستان و تمام استان هایی که از سیل خسارت دیدند توزیع خواهد شد و توزیع بسته های لوازم زندگی از سوی هلال احمر و از محل کمک های مردمی تا آخرین خانواری که در سیل امسال لوازم ضروری زندگی خود را از دست داده، ادامه می یابد.

رئیس سازمان داوطلبان با تاکید بر ارائه گزارش شفاف هزینه کرد کمک های مردمی در مناطق سیل زده، افزود: برای هزینه کرد باقیمانده کمک های نقدی در آینده نزدیک، تصمیم گیری و اطلاع رسانی می شود.

نصیری گفت: در سیل سال جاری با همراهی گروه های مرجع و با محوریت ورزشکاران و هنرمندان، موضوع مشارکت و کمک به سیل زدگان تمرکز پیدا کرد و به هفته های اول محدود نشد. پایگاه اینترنتی ورزش سه همچنان هر روز فیلم هایی از هنرمندان و ورزشکاران که برای کمک به سیل زدگان اعلام آمادگی کردند، منتشر می کند.

وی افزود: کمک های اهدایی هنرمندان و ورزشکاران با حضور عوامل برنامه ورزش سه به منظور کمک در روند بازسازی مناطق سیل زده به فروش می رسد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: علیرغم وظیفه امداد و نجات و اسکان اضطراری هلال احمر در حوادث و بحران ها، در حادثه سیل سال جاری تا پایان بازسازی مناطق سیل زده در کنار مردم حادثه دیده می مانیم که گزارش شفاف همراهی با سیل زدگان با حضور و همکاری رسانه ها ارائه خواهد شد.