اخبار / ستادی

افزایش مهارت تیم‌های آنست برای جست‌وجو در بهمن

رئیس اداره سگ‌های زنده‌یاب جمعیت هلال احمر از برگزاری دوره آموزشی بین‌المللی سرمربیان تیم‌های آنست برای عملیات جست‌وجو و نجات در بهمن و کولاک خبر داد.

۵ ماه قبل

افزایش مهارت تیم‌های آنست برای جست‌وجو در بهمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، اسماعیل اسکندری با اعلام این خبر به ایسنا گفت: پس از زلزله بم و اقدامات چشمگیر تیم‌های آنست هلال احمر کشورمان در نجات افراد از زیرآوار، تفاهم نامه‌ای میان جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ ایجاد شد که بر اساس آن دوره‌های آموزشی برای سرمربیان، مربیان و سگ‌های نجات برگزار می‌شود و این مرحله که در دیزین برگزار می‌شود یکی از مراحل همین دوره‌های آموزشی است.

وی با بیان اینکه پیش از این به سرمربیان آموزش جست و جو در شرایط سیلاب، آوار و… ارائه شده بود، گفت: در این دوره آموزشی نیز عملیات نجات در زیر بهمن به ۱۱ سرمربی ارائه خواهد شد و آنان پس از پایان این دوره که با حضور دو نفر از مربیان کشور آلمان برگزار می‌شود، به مناطق ۹ گانه در سراسر کشور اعزام شده و آموزش‌ها را به مربیان ارائه خواهند کرد.

اسکندری با بیان اینکه در سطح کشور ۸۰ قلاده سگ زنده یاب جمعیت هلال احمر فعال هستند، گفت: ما دو بخش آموزشی داریم، یک بخش مربوط به مربیان است که زیر نظر تعدادی از سرمربی‌ها انجام می‌شود و آنان کار با سگ‌های زنده‌یاب را یاد می‌گیرند، بخش دوم نیز مربوط به آموزش سگ‌ها است که توسط مربیان انجام می‌شود و در همان مناطق اجرا خواهد شد. آموزش‌هایی که در این دوره ارائه می‌شود، مربوط به مربیان و نیز سگ‌هاست که پس از پایان دوره تمرینات لازم با سگ‌ها نیز انجام می‌شود تا آمادگی و مهارت آنان و مربیانشان برای جستجو در عملیات برف و ریزش بهمن نیز افزایش بیابد.