اخبار / استانی

نقش ارزنده خانه‌های هلال در تقویت آمادگی در برابر حوادث و سوانح

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در جمع مسئولان خانه های هلال استان گیلان، گفت: راه اندازی خانه های هلال نقش بسیار ارزنده‌ای در زمینه تقویت آمادگی مردم در برابر حوادث و سوانح دارد.

۱ ماه قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، اسدالله عباسی با تقدیر از زحمات کارکنان جمعیت هلال احمر در حوادث اخیر گفت: جمعیت هلال احمر در کمک به سیل زدگان نقش موثر و مطلوبی داشت و هلال احمر گیلان نیز زحمات قابل تقدیری با حضور و کمک رسانی به مناطق آسیب دیده ایفا کرد .

وی گفت: مسئولان منطقه با همدلی و همراهی و  بسیج امکانات در خانه های هلال  می توانند در مدت زمانی کوتاه موجب افزایش آمادگی و آموزش امدادی مردم برای مواجهه درست با حوادث شده و از خسارات ناشی از آن بکاهند .

نماینده مردم رودسر و املش با بیان این که در حوادث نمی توان منتظر رسیدن نیروهای امدادی از مرکز شد، گفت: با تقویت و تجهیز خانه های هلال و آموزش مردم  موجبات تسریع در امداد رسانی و ارائه خدمات مطلوب فراهم می شود که مستلزم همراهی و همکاری نهادها و سازمان های مربوطه جهت تجهیز  امکانات لازم است.

عباسی با اعلام حمایت همه جانبه به منظور تقویت خانه های هلال خواستار همکاری و همراهی تمامی مسئولان به ویژه دهیاری ها برای آموزش موثر و تربیت نیروهای متخصص در خانه های هلال شد .