اخبار / ستادی

اقدامات هلال‌احمر برای شارژ سریع انبارهای امدادی

دبیرکل جمعیت هلال احمر از وضعیت انبارهای امدادی هلال احمر ابراز نگرانی کرد.

۲ ماه قبل

اقدامات هلال‌احمر برای شارژ سریع انبارهای امدادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از خبرگزاری ایسنا؛دکترمحمودرضا پیروی درباره وضعیت انبارهای هلال احمر پس از امدادرسانی‌های گسترده در سیل، گفت: در مورد انبارهای هلال احمر با توجه به امدادرسانی‌هایی که انجام شد، قطعاً احتیاج به شارژ جدی داریم و در صدد هستیم تا این اقلام را به تدریج تأمین کنیم.

وی گفت: سازمان برنامه و بودجه و دیگر دستگاه‌ها در این زمینه به هلال احمر کمک خواهند کرد، سازمان برنامه و بودجه حدود ۵۰ میلیاردتومان برای شارژ انبارها اختصاص داده است، حدود ۱۵۰ میلیارد تومان نیز تأمین شده و به زودی این اقلام جبران خواهد شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: برای جایگزینی و تأمین اقلام انبارها به هیچ عنوان از پولی که مردم برای کمک به سیل زدگان داده اند، استفاده نخواهد شد، همانطور که گفتم این مبالغ را از دیگر محل‌ها و کمک‌های دولت تأمین خواهیم کرد.

پیروی گفت: کارخانه نساجی هلال احمر برای دوخت چادرهای امدادی فعالیت خود را گسترش داده است، در زمینه دارویی و موادغذایی و… نیز اقدامات خود را برای پرکردن انبارها و جایگزین کردن اقلام آغاز کرده ایم.

وی گفت: در حال حاضر اگر یک حادثه جدی دیگری رخ دهد کمی نگرانی بابت تأمین اقلام امدادی داریم و به همین دلیل نیز اقدامات خود برای شارژ سریع انبارها را آغاز کرده ایم.