اخبار / استانی

امام جمعه خلخال: امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در حوادث نقش مهم و ارزشمندی دارند

امام جمعه خلخال گفت: جمعیت هلال احمر در حیات و ممات حادثه دیدگان نقش مهمی دارد.

۴ هفته قبل

امام جمعه خلخال: امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در حوادث نقش مهم و ارزشمندی دارند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، حجت الاسلام کریم اسدی در نشست با مدیرعامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در حوادث، نقش مهم و ارزشمندی دارند.

وی با بیان اینکه توفیق خدمت به مردم نصیب هر کسی نمی شود، گفت: این توفیق نصیب اعضاء و کارکنان جمعیت هلال احمر شده است و به خاطر همین توفیق باید قدردان و شاکر خداوند متعال بود.

اسدی با اشاره به خدمات قابل تقدیر جمعیت هلال احمر در زمینه آموزش به مردم گفت: مردم و مسئولان باید هم خود در دوره های آموزشی حضور پیدا کنند و هم دیگران را برای شرکت در این دوره ها تشویق کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل علاوه بر آمادگی برای امدادرسانی به حادثه دیدگان، آماده برگزاری برنامه های فرهنگی در سطح استان است.

حجت الاسلام سیدعلی فاطمی نیا گفت: برای راه اندازی کانون طلاب در حوزه های علمیه شهرستان خلخال آماده هستیم و این کانون می تواند با مساعدت مسئولان شهرستانی راه اندازی شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان نهایت تلاش خود را می کنند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

رامین معبودی با اشاره به اینکه برای برگزاری دوره های آموزشی نامه ای به ادارات استان ارسال شده و برخی از ادارات برای برگزاری این دوره ها اعلام آمادگی کرده اند، افزود: افرادی که از آموزش کمک های اولیه و امداد و نجات بهره مند شدند در زمان بحران و حادثه بازوان امدادرسانی هستند.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی «آمادگی در برابر مخاطرات ۸ ساعته» و «کمک های اولیه ۲۲ ساعته» به صورت رایگان برای تمامی کارکنان ادارات برگزار می شود، گفت: این دوره ها در راستای افزایش آمادگی افراد جامعه در برابر سوانح و به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به کمک های نقدی و غیرنقدی مردم شهرستان خلخال به مردم سیل زده در سال جاری تصریح کرد: مردم نوعدوست این شهرستان بیش از ۱۵۹ میلیون ریال به شکل نقدی و حدود ۲۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به شکل غیرنقدی و تنها از طریق جمعیت هلال احمر به مردم سیل زده کمک کردند.

معبودی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی نیز به مردم و به خصوص مردم مناطق روستایی و محروم در راستای تسکین آلام بشری خدمات ارزشمندی داشته است.