اخبار / ستادی

امدادرسانی به ۶۹ هزار هموطن در ۶ روز گذشته/ تداوم خدمات رسانی در حوادث جوی ۱۲ استان کشور

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از ادامه امدادرسانی در حوادث جوی در ۱۲ استان کشور خبر داد و گفت: در ۶ روز گذشته و در نتیجه حوادث مرتبط با نزولات جوی به ۶۹ هزار و ۴۲ هموطن امدادرسانی شده است.

۴ ماه قبل

امدادرسانی به ۶۹ هزار هموطن در ۶ روز گذشته/ تداوم خدمات رسانی در حوادث جوی ۱۲ استان کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره آخرین روند عملیات امداد و نجات در حوادث ناشی از نزولات آسمانی توضیح داد: از روز چهارم تا صبح روز نهم فروردین، در همه استان‌های کشور بجز استان البرز، عملیات امدادرسانی در جریان بوده است به طوریکه در ۳۱۲ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و محورهای کوهستانی امدادگران هلال‌احمر حضور داشته و مشغول خدمات‌رسانی بوده‌اند.
وی افزود: در مجموع به ۶۹ هزار و ۴۲ تن خدمات امدادی ارائه شده که از این تعداد، ۳۳ هزار و ۳۸۸ تن اسکان اضطراری داده و ۳۵ تن نیز که نیاز به خدمات مراقبتی داشتند به مراکز درمانی منتقل و ۳۰۴ تن سرپایی درمان شدند.
سلیمی با اشاره به بارش برف در برخی محورهای مواصلاتی در روزهای گذشته هم گفت: در ۶ روز گذشته ۲۲۲ خودروی گرفتار در برف نیز رهاسازی و به افراد گرفتار در برف نیز کمک های لازم ارائه شده است.
به گفته رئیس سازمان امداد و نجات کشور، یک هزار و ۱۲۴ تیم عملیاتی مشتمل بر ۴ هزار و ۳۸۳ امدادگر در این خدمات رسانی ها حضور داشته اند و  خدمات رسانی امدادی به مردم حادثه دیده از نزولات جوی در ۱۲ استان کشور ادامه دارد.
وی به جزئیات خدمات ارائه شده و توزیع اقلام امدادی از سوی امدادگران در ۶ روز گذشته اشاره کرد و گفت: از ۴۲۱ منزل مسکونی تخلیه آب انجام شده  است؛ همچنین یک هزار و ۵۳۱ دستگاه چادر، ۱۳ هزار و ۷۸۳ تخته پتو، ۲۸ هزار و ۹۶۶ بطری آب معدنی، ۴ هزار و ۹۸۶ بسته غذایی، ۳۴ هزار و ۴۰۲ قوطی کنسرو، ۳۷ هزار و ۶۱۶ قرص نان، ۱۷۲ کیلوگرم خرما، ۱۵ هزار و ۹۰۵ کیلوگرم برنج، ۴ هزار و ۷۵۲ کیلوگرم حبوبات، ۳ هزار و ۷۱۳ کیلوگرم روغن و ۴ هزار و ۲۰۸ کیلوگرم قند و شکر بین حادثه دیدگان توزیع شده است.