اخبار / ستادی

امدادرسانی به بیش از ۱۱۳ هزار تن در ۱۰ روز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی/انتقال هوایی ۱۱ مصدوم و بیمار

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به امدادرسانی به۱۱۳ هزار و ۴۸۱ تن در ۱۰ روز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، اعلام کرد: ۱۱ مصدوم و بیمار در ۳۰۲ سورتی پرواز در خدمت‌رسانی امداد و نجات هوایی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

۴ هفته قبل

امدادرسانی به بیش از ۱۱۳ هزار تن در ۱۰ روز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی/انتقال هوایی ۱۱ مصدوم و بیمار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش خدمات امداد و نجات هوایی در طرح ملی امداد و نجات نوروز  ۹۸ از از ٢۵ اسفند تا ۴ فروردین، گفت: بر این اساس کل عملیات پروازی ٣٠٢ سورتی شامل ١۵۴:٣۵ ساعت پرواز برای انتقال ۱۱ مصدوم و بیمار و جابه‌جایی ۱۲۲ هزار و ۹۵۰ کیلوگرم اقلام امدادی و انتقال یک‌هزار و ۲۹ نیروی عملیاتی بوده است.

وی همچنین به انجام ۲ هزار و ۲۵۵ ماموریت در طرح ملی امداد و نجات نورزوی از ٢۵ اسفند تا ساعت ۶ صبح ۵ فروردین اشاره و اظهار کرد: بر این اساس ۱۱۳ هزار و ۴۸۱ تن در ۱۰ روز گذشته از خدمات امدادی بهره برده و یک‌هزار و ۳۴۵ تن از خطر حوادث نجات یافته‌اند.

سلیمی با اشاره به انتقال ۹۲۲ مصدوم به مراکز درمانی گفت: بر این اساس ۱۰ هزار و ۱۸۶ تن از خدمات درمان سرپایی، ۱۰ هزار و ۵۶۷ تن از خدمات پزشکی (تست فشار و قند خون) و ۱۵ هزار و ۲۰۴ تن از خدمات اسکان اضطراری بهره بردند و ۴ هزار و ۶۰ مسافر نوروروزی نیز اسکان داده شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به انجام ۱۸۰ مورد عملیات نجات فنی اشاره و عنوان کرد: در این زمینه عملیات رهاسازی برای ٢٨٠ مصدوم در سوانح ترافیکی انجام شده است.