اخبار / ستادی

امدادرسانی به بیش از ۱۰۳ هزار تن از هموطنان طی ۹ روز گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام یک هزار و ۹۳۰ مورد عملیات امداد و نجات از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا چهارم فروردین ماه سال جاری، اظهار کرد: در این مدت ۱۰۳ هزار و ۶۴۰ تن از هموطنان در اقصی نقاط کشور خدمات امدادی دریافت کردند.

۳ ماه قبل

امدادرسانی به بیش از ۱۰۳ هزار تن از هموطنان طی ۹ روز گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسان جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با اشاره به عملیات امداد و نجات نوروزی هلال احمر از ۲۵ اسفندماه ۹۷ تا ساعت ۶ صبح امروز (چهارم فروردین ماه)، گفت: در این مدت ۱۰۳ هزار و ۶۴۰ تن از هموطنان در اقصی نقاط کشور امدادرسانی شدند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۶۹۷ نفر از افراد آسیب دیده از حوادث مختلف در مدارس، مساجد، پایگاه های امدادی و … اسکان اضطراری داده شده اند، یک هزار و ۱۴۱ نفر نجات یافته و ۷۹۹ تن از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند. (۷۰ درصد مصدومان مربوط به حوادث ترافیکی محورهای برون شهری بوده اند)

وی با اشاره به انجام ۲۵۴ عملیات پروازی و انتقال ۱۰ بیمار از مسیرهای صعب العبور و مسدود ناشی از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی از این طریق به مراکز درمانی گفت: از شروع طرح امداد و نجات نوروزی تا امروز، بالگردهای امداد و نجات هلال احمر ۹۰ هزار و ۴۵۰ کیلوگرم اقلام امدادی به مناطق آسیب دیده از سوانح جوی انتقال داده و این اقلام میان آسیب دیدگان توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات همچنین در تشریح عملیات امدادرسانی به متاثران حوادث جوی در ۲۸ استان از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا چهارم فروردین ماه (ساعت ۶ صبح) گفت: در این مدت امدادرسانی به ۸۲ هزار و ۹۵۱ تن در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان های جنوبی، رضوی، و شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان که متاثر از حوادث جوی بودند، انجام شده است.

وی افزود: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در این مدت ۱۳هزار و ۴۲۸ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند و ۶۰ نفر دیگر از متاثرین اینگونه حوادث به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ارائه خدمات سرپایی به ۴۸ نفر از مصدومان حوادث ترافیکی، انتقال ۲۸ مصدوم به مراکز درمانی و بیمارستانی، رهاسازی هزار و ۸۴۰ دستگاه خودرو از برف و تخلیه آب از یک هزار و ۵۵۰ واحد منزل مسکونی؛ از دیگر اقدامات ۸۹۷ تیم (متشکل از ۳ هزار و ۶۹۱ نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در عملیات های امدادی کشور بوده است.

به گفته سلیمی، در این حوادث متاسفانه ۹ نفر از هموطنان (۵ نفر در مازندران، ۲ نفر در خراسان شمالی و ۲ نفر در گلستان) فوت شده اند.

وی، از توزیع یک هزار و ۹۴۱ دستگاه چادر امدادی، ۱۶ هزار و ۵۳۰ تخته پتو، ۶ هزار و  ۵۳۳ تخته موکت، ۶ هزار و ۳۰ کیلوگرم نایلون، ۲۶ هزار و ۸۰ بسته غذایی، ۴۳ هزار و ۴۰۰ بطری آب معدنی، ۲۴ هزار و ۸۵۰ قوطی انواع کنسروجات، ۷۸ هزار و ۸۲۰ قرص نان، ۲۶۹ کیلوگرم خرما، ۱۵ هزار ۷۰۰ کیلوگرم برنج، دو هزار و ۸۰۰ کیلوگرم روغن و یک هزار و ۹۰۰ بسته بیسکوییت در بین متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی خبر داد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: عملیات امدادرسانی به متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی در استان های مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی، کرمان و هرمزگان ادامه دارد.