اخبار / اربعین 98 / ستادی

امدادرسانی به بیش از ۱۲۵ هزار نفر در ایام اربعین/اسکان اضطراری ۷۳ هزار زائر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۱۲۵ هزار و ۷۸۳ زائر حسینی در اربعین امسال خبر داد و گفت:  ۷۳ هزار و ۶۹۳ زائر به صورت موقت اسکان داده شدند.

۴ هفته قبل

امدادرسانی به بیش از ۱۲۵ هزار نفر در ایام اربعین/اسکان اضطراری ۷۳ هزار زائر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره امدادرسانی به زائران حسینی در اربعین از ۱۳ مهر تا ساعت ۸ صبح امروز(۲۸ مهرماه) افزود: ۱۲۵ هزار و ۷۸۳ زائر در اربعین امسال در استان های ایلام، خراسان رضوی(دوقارون)، خوزستان، سیستان و بلوچستان(میرجاوه)، کرمانشاه و گیلان(آستارا) امدادرسانی شدند که از این تعداد ۲۴ هزار و ۴۸۱ نفر در مرز مهران، ۵ هزار و ۱۱ نفر در خراسان رضوی، ۳۸ هزار و ۸۷۶ نفر در خوزستان، ۵ هزار و ۶۲۰ نفر در سیستان و بلوچستان، ۵۰ هزار و ۷۶۴ نفر در کرمانشاه(مرز خسروی) و ۹۳۱ نفر در آستارا، امدادرسانی شدند.

وی با اشاره به انتقال ۱۶۳ مصدوم در داخل کشور، افزود: از این تعداد ۵۹ مصدوم در ایلام، ۱۰۲ مصدوم در خوزستان، یک مصدوم در کرمانشاه و یک مصدوم در خراسان رضوی به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکید کرد: ۲۹ هزار و ۷۹۳ مصدوم هم از سوی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به صورت سرپایی مداوا و ۲۹ هزار و ۲۱ نفر هم از خدمات تست قند خون و فشار خون برخوردار شدند.

به گفته سلیمی، ۷۳ هزار و ۶۹۳ نفر در استان های ایلام، خوزستان، سیستان و بلوچستان(میرجاوه)، کرمانشاه و گیلان(آستارا) به صورت اضطراری اسکان داده شدند.