به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش عملیات سیل و آب گرفتگی از٣٠ اردیبهشت تا امروز (۶ خردادماه)، گفت: ١٣استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ا صفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، قم، کردستان، گیلان و همدان در این مدت متاثر از سیل و آب گرفتگی بوده است.

وی به امدادرسانی در ۸۵شهر، روستا و مناطق عشایرنشین، اشاره و بیان کرد:امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر نسبت به امدادرسانی به ۳ هزار و ۱۰۰ تن اقدام کردند، ۱۳۵ تن از خدمات اسکان اضطراری بهره برده و ۵۴ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به مفقودی سه نفر و تخلیه آب از ۳۴۰ واحد مسکونی، افزود: امدادگران عملیات رهاسازی ۱۸ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب را انجام دادند.

سلیمی درباره به کارگیری ۱۷۷ تیم امدادی متشکل از ۷۵۱ امدادگر و نجاتگر، خاطرنشان کرد: در این زمینه ۳۲ دستگاه چادر، ۸۳۰ تخته پتو، ۳۲۰ تخته موکت، ۸۰ ست ظروف، ۶۵۸ کیلوگرم نایلون، یک هزار و ۸۵۰ قوطی انواع کنسرو، ۳۹۰ کیلوگرم برنج، ۲۵۰ کیلوگرم روغن، ۵۰۰ کیلوگرم حبوبات و ۳۵۰ کیلوگرم قند و شکر توزیع شده و امدادرسانی در آذربایجان شرقی وغربی و همچنین و جست و جوی مفقودان در میانه درآذربایجان شرقی و ماهنشان در استان زنجان ادامه دارد.

دیدگاه‌ها