اخبار / حوادث

امدادرسانی به بیش از ۳۷۰۰ نفر طی دو ماه گذشته در استان کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از پوشش امدادی موفقیت آمیز ۱۶۴حادثه متنوع در سطح استان کردستان و امدادرسانی به ۳۷۶۳ نفر از حادثه دیدگان متاثر از حوادث در دوماهه اول زمستان امسال خبر داد.

۴ هفته قبل

امدادرسانی به بیش از ۳۷۰۰ نفر طی دو ماه گذشته در استان کردستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان، محمدباقر محمدی گفت: با توجه به بارشهای متعدد برف و وقوع کولاک و همچنین وقع حوادث جاده ای در محورهای مواصلاتی، حوادث متنوعی از قبیل برف و کولاک، سیل و آبگرفتگی و حوادث جاده ای در نقاط مختلف استان به وقوع پیوسته که با پوشش امدادی لازم از جانب امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر همراه بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در تشریح جزییات حوادث و امدادرسانیهای صورت گرفته به وقوع ۸۴حادثه جاده ای در محورهای مواصلاتی ۴ مورد سیل و آبگرفتگی، ۴۲ مورد برف و کولاک، یک مورد ساحلی، یک مورد ریزش آوار و ۴۶ مورد مناسبتی و حضوری  اشاره و خاطرنشان کرد که با حضور تیمهای تخصصی نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر امدادرسانیهای لازم ارائه شد.

محمدی همچنین از انتقال ۵۶ مصدوم و حادثه دیده توسط آمبولانسهای هلال احمر به مراکز درمانی و مداوای سرپایی ۴۷ مصدوم و اسکان ۱۲۸۸ نفر از درراه ماندگان  در دوماهه اول زمستان خبر داد.

محمدباقر محمدی   ضمن تقدیر از عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمراستان گفت: عملیتهای اشاره شده فوق حاصل تلاش ۲۱۴ تیم تخصصی عملیاتی ، اعزام ۱۴۹ دستگاه آمبولانس و ۱۰۰۰ نفر نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمراستان بوده است.