اخبار / ستادی

امدادرسانی به حدود 12 هزار تن از هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی 3 استان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی به 11 هزار و 867 تن از هموطنان در 3 استان کشور، گفت: عملیات امدادرسانی در استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه همچنان ادامه دارد.

امدادرسانی به حدود 12 هزار تن از هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی 3 استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شاهین فتحی با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی در 3 استان کشور اظهارداشت: در روزهای 29 و 30 مهرماه، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در 3 استان ایلام، خوزستان و کرمانشاه به هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند.
وی بیان کرد: 5 شهرستان مهران، ایلام، ملکشاهی، رامهرمز و سرپل ذهاب در این استان‌ها متاثر از این حوادث بودند و در مجموع به 11 هزار و 867 تن امدادرسانی شد که از این تعداد 11 هزار و 200 نفر در مساجد، مدارس و پایگاه های امداد و نجات به صورت اضطراری اسکان داده شدند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به تخلیه سیلاب از 13 واحد مسکونی، تاکید کرد: 49 تیم عملیاتی متشکل از 203 امدادگر و نجاتگر به هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند.
فتحی افزود: امدادگران همچنین در میان حادثه دیدگان اقلامی از جمله 11 هزار و 659 تخته پتو و 5 هزار قوطی انواع کنسروجات توزیع کردند و امدادرسانی در ایلام، خوزستان و کرمانشاه ادامه دارد.

بازدید: 58

دیدگاه کاربران