اخبار / ستادی

امدادرسانی به حدود ۱۲ هزار تن از هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی ۳ استان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی به ۱۱ هزار و ۸۶۷ تن از هموطنان در ۳ استان کشور، گفت: عملیات امدادرسانی در استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه همچنان ادامه دارد.

۶ ماه قبل

امدادرسانی به حدود ۱۲ هزار تن از هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی ۳ استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شاهین فتحی با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی در ۳ استان کشور اظهارداشت: در روزهای ۲۹ و ۳۰ مهرماه، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در ۳ استان ایلام، خوزستان و کرمانشاه به هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند.
وی بیان کرد: ۵ شهرستان مهران، ایلام، ملکشاهی، رامهرمز و سرپل ذهاب در این استان‌ها متاثر از این حوادث بودند و در مجموع به ۱۱ هزار و ۸۶۷ تن امدادرسانی شد که از این تعداد ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر در مساجد، مدارس و پایگاه های امداد و نجات به صورت اضطراری اسکان داده شدند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به تخلیه سیلاب از ۱۳ واحد مسکونی، تاکید کرد: ۴۹ تیم عملیاتی متشکل از ۲۰۳ امدادگر و نجاتگر به هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند.
فتحی افزود: امدادگران همچنین در میان حادثه دیدگان اقلامی از جمله ۱۱ هزار و ۶۵۹ تخته پتو و ۵ هزار قوطی انواع کنسروجات توزیع کردند و امدادرسانی در ایلام، خوزستان و کرمانشاه ادامه دارد.

دیدگاه‌ها