اخبار / ستادی

امدادرسانی به قریب ۵ هزار تن از هموطنان گرفتار در سیل و برف

رئیس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ۴ هزار و ۹۱۴ تن از هموطنان گرفتار در سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک در ۲۴ ساعت گذشته خبرداد.

۲ هفته قبل

امدادرسانی به قریب ۵ هزار تن از هموطنان گرفتار در سیل و برف

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش عملیات برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در ٢۴ ساعت گذشته گفت: ١٧ استان آذربایجان‌غربی، اردبیل، اصفهان،‌ البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌شمالی، فارس، سمنان، زنجان، قزوین، قم، کردستان، گیلان، لرستان، مازندران و مرکزی تحت تاثیر برف و کولاک بودند و امدادگران خدمات لازم را به هموطنان در ۵٣ محور کوهستانی به ۴ هزار و ۱۰۰ تن از هموطنان ارائه کردند.
وی با اشاره به اسکان اضطراری ١٣٢ تن از هموطنان در برف و کولاک، افزود: ۶۵۶ دستگاه خودرو از برف رهاسازی شد و این خدمات با تلاش ٩٠ تیم عملیاتی شامل ٣٢٠ امدادگر و نجاتگر به هموطنان ارائه شد.
وی همچنین به درگیر بودن ۵ استان تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد در سیل و آبگرفتگی، گفت: بر این اساس امدادگران در ٨ شهر و روستای درگیر خدمات لازم را به ٨١۴ تن از هموطنان ارائه کرده و ٧٠٠ تن در مدارس اندیکا اسکان اضطراری یافتند.
وی به مفقودی یک تن و انتقال ۱۵ تن به مناطق امن اشاره و اظهار کرد: ١٨ دستگاه خودرو از سیل زهاسازی شده است. همچنین پیکر تکنسین فوریت های پزشکی که روز گذشته در سیلاب اندیکا مفقود شده بود امروز پیدا شد.

دیدگاه کاربران