اخبار / حوادث

امدادرسانی به قریب ۱۶ هزار تن در سیل و برف و کولاک ۲۲ استان کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به حدود ۱۶ هزار نفر در ۲۲ استان متاثر از حوادث سیل و برف و کولاک در ۵ روز گذشته خبر داد.

۱ ماه قبل

امدادرسانی به قریب ۱۶ هزار تن در سیل و برف و کولاک ۲۲ استان کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با اشاره به وقوع سیل و برف و کولاک در کشور اظهار کرد: از روز بیستم بهمن ماه تا ساعت ۵:۳۰ صبح امروز، استان‌های اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌های جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و یزد متأثر از سیل، برف و کولاک بودند.

وی با بیان اینکه در این مدت یک هزار و ۵۰۸ نفر از نیرو‌های امدادی در قالب ۳۹۴ تیم به ۱۵ هزار ۸۰۰ نفر امدادرسانی کردند، افزود: همچنین ۳ هزار و ۱۶۲ نفر اسکان اضطراری داده شدند و ۱۱۳ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

سلیمی با اشاره به فوت ۶ نفر بر اثر وقوع این حوادث گفت: سه نفر در شهرستان اسدیه خراسان جنوبی، یک نفر در لالی خوزستان، یک نفر در میرجاوه سیستان و بلوچستان و یک نفر هم در فارس به دلیل گرفتار شدن خودروی سواری در مسیر سیلاب فوت شدند و یک نفر نیز در شهرستان رودان هرمزگان مفقود است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: ۸۶۳ دستگاه خودرو از مسیر برف و ۶۱ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شدند و از ۲۴۲ واحد مسکونی نیز آب تخلیه شد.

سلیمی خاطرنشان کرد: ۱۶۰ دستگاه چادر، ۳۴۲۰ تخته پتو، ۹۰۰ تخته موکت، ۳۲۰۰ کیلوگرم نایلون، ۱۳۹۲ بسته غذایی، ۳۵۰۰ قوطی کنسرو، ۳۷۰ کیلوگرم حبوبات، ۵۴۰ کیلوگرم روغن و ۳۳۹ بطری آب معدنی در مناطق مذکور توزیع شد.

وی افزود: امدادرسانی در استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و فارس همچنان ادامه دارد.