به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش عملیات سیل و آب گرفتگی از٣٠ اردیبهشت تا امروز (۵ خردادماه)، گفت: ١٣استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، قم، کردستان، گیلان و همدان در این مدت متاثر از سیل و آب گرفتگی بوده است.

وی به امدادرسانی در ۶۹شهر،روستا و مناطق عشایرنشین، اشاره کرد و گفت:ادمادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر نسبت به امدادرسانی به ۲ هزار و ۹۰۰ تن اقدام کردند، ۱۳۵ تن از خدمات اسکان اضطراری بهره برده و ۲۸ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به مفقودی یک نفر و تخلیه آب از ۲۹۷ واحد مسکونی، گفت: امدادگران عملیات رهاسازی ۱۵ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب را انجام دادند.

سلیمی درباره به کارگیری ۱۶۰ تیم امدادی، عنوان کرد: در این زمینه ۳۲ دستگاه چادر، ۸۳۰ تخته پتو، ۲۴۰ تخته موکت، ۶۵ ست ظروف، ۶۵۵ کیلوگرم نایلون، یک هزار و ۷۵۰ قوطی انواع کنسرو، ۳۹۰ کیلوگرم برنج، ۲۳۵ کیلوگرم روغن، ۴۰۰ کیلوگرم حبوبات و ۳۵۰ کیلوگرم قند و شکر توزیع شده و امدادرسانی در آذربایجان شرقی وغربی و همچنین و جست و جوی مفقودان در میانه(آذربایجان شرقی) ادامه دارد.

دیدگاه‌ها